6. Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) tarafından bu yıl altıncısı gerçekleştirilen ”Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması” 30 Nisan tarihinde düzenleniyor. Ege  İhracatçı Birlikleri, TGS Dış Ticaret, Erans Gümrük Müşavirliği  destekleri ile gerçekleştirilen Buluşma, firmalar arasında pek çok iş bağlantısının da kurulmasını sağlayacak.

Tarihi Hava Gazı Fabrikası’nda düzenlenen basın toplantısında EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, EGSD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Okay Şimşek ile Tedarikçiler Komitesi Başkanı Fatih Güven, organizasyon hakkında bilgi verdi. Toplantıda ayrıca kura ile katılımcıların stand yerleri de belirlendi.

Bu sene farklı olarak Tarihi Havagazı Fabrikası’nda,  30 Nisan 2019 günü düzenlenecek etkinliğe katılacak firmaların önemli iş bağlantıları kuracağını ve yeni sezon ürünlerini tanıtacaklarını ifade eden EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Ertuğrul, “EGSD tarafından altı yıldır organize edilen bu buluşma hem katılımcı firmalara hem de ziyaretçilere büyüm imkanlar sunuyor” dedi.

İş bağlantıları kuruluyor

Etkinlik çerçevesinde tekstil ve konfeksiyon tedarikçisi EGSD üyeleri yeni sezon ürünlerini sergileme fırsatı yakalayacaklar. Dokuma-örme kumaş, boyahane, ambalaj, yazılım, nakış, brode, güpür, konfeksiyon makinaları, barkod sistemleri, yazılım, etiket, tela, aksesuar, fermuar ve benzeri ürün gruplarının ön plana çıkacağı etkinliğin artık köklü bir sektörel buluşma haline dönüştüğünü ifade eden Ertuğrul, “Her sene artan katılımcı sayısı ve ziyaretçi rakamları ile anlaşılıyor ki EGSD olarak sektörün sahiplendiği bir buluşmaya imza atıyoruz. Bu sene yine otuzun üzerinde katılımcı firma ile daha kapsamlı bir buluşma gerçekleştireceğimize inanıyorum. Yükselen bir grafiğe sahip olan Ege Tekstil ve Konfeksiyon Tedarikçileri Buluşması’nın özellikle tekstil ve konfeksiyon sektörünün bir araya gelerek iş birlikteliklerinin sağlandığı bir platform haline dönüştüğünü söyleyebiliriz” diye konuştu.

Endüstri 4.0 uygulamaları, airbrush tekniği

Firmaların yenilikçi ürünlerini sergileyeceğini vurgulayan Ertuğrul sözlerini şöyle tamamladı: “Moda ve konfeksiyon alanında firmaların Endüstri 4.0’a uyum sağlamasına yönelik çözümlere dair yazılımlar, kesim sistemleri, bulut yenilikçi hizmetleri, 3D model tasarım ve simülasyon uygulamaları, airbrush tekniği ile desen ve tasarım oluşturma, yenilikçi kumaş koleksiyonları, yeni sezon tedarik ürünleri ve birçok güncel ürün, sektör temsilcilerine sunulacak”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir