TÜGİAD Ege’den STK’larla işbirliği hamlesi

Türkiye Genç iş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi, örgütlü olduğu Ege Bölgesi’nde etkinliğini daha da arttırmak için kardeş STK’larla işbirliğine gidiyor. TÜGİAD Ege Şubesi’ni ziyaret eden Aydın Genç İş Adamları Derneği (AYGİAD) ve Aydın Girişimci Kadınlar Derneği (AGİKAD) ile Aydın ve çevre illerinde yapılabilecek faaliyetler hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Sonrasında Skal İzmir Kulübü’nü ağırlayan TÜGİAD Ege Şubesi, Skal ile sağlık turizmi ve nitelikli ara eleman yaratılması konusunda iş birliği yapılması ve yürütülecek faaliyetlerin kapsamının belirlenmesi için komisyon kurulması kararına varıldı.

AYGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Öztaş ve AGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emel Uşaklı ile AGİKAD Kurucu Başkanı Esen Türker’i ağırlayan TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş ve TÜGİAD Yönetimi, dernekler arası ortak projeler ve çalışmalar yapılması konusunda fikir birliğine vardı. TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “TÜGİAD Ege Şubesi olarak bölgemizdeki illerde daha aktif olma kararı aldık. Bu amaçla da bölge dernekleri ve STK’lar ile daha aktif işbirliği içinde olma hedefimiz var. Bu amaçla Aydın ilimizin bu iki derneğinin yaptığı ziyaretten hem memnuniyet duyduk hem de Aydın’da ortak projeler neler yapabiliriz onları konuştuk. Umuyorum önümüzdeki günlerde güzel çalışmalar yapacağız” dedi.

Skal İzmir Kulübü ile ortak komisyon

Skal İzmir Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Emre Gezgin ve Skal İzmir Kulübü Genel Sekreteri Güner Güney’i de ağırlayan TÜGİAD Ege Şubesi Yönetimi, Skal İzmir Kulübü ile sağlık turizmi, Urla’nın turizm potansiyelinin yükseltilmesi ve nitelikli ara eleman istihdamı ve yetiştirilmesi konularında ortak faaliyetlerde bulunma ve bu konularda çalışma yapmak üzere karşılıklı komisyon kurma kararı aldı. TÜGİAD Ege Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, STK’lar ile ortak projeler geliştirme hedefinde olduklarını belirterek, “Skal İzmir Kulübü ile de özellikle turizm alanında yapılacak faaliyetler ve diğer konularda ortaya konabilecek çalışmalar için ortak komisyon kurma kararı aldık. Dernek içinde kuracağımız komisyon ile Skal ile neler yapabiliriz, onların projelerine nasıl katkı sunabiliriz, bizim faaliyetlerimiz konusunda Skal’dan ne gibi destekler alabiliriz, bakacağız. Yeni dönemde faaliyetlerimizde STK’larla işbirliği önemli yer tutacak” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir