BASİFED, ismini değiştirdi

Batı Anadolu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (BASİFED), yapılan olağanüstü mali genel kurulda, tüzük değişikliğine giderek adındaki “İşadamları” ibaresini kadın erkek eşitliği ilkesi gereği “İş İnsanları” olarak değiştirdi. Oy birliği ile alınan bu kararla federasyonun kısaltması yine BASİFED olarak kalırken, açılımı “Batı Anadolu Sanayici ve İş İnsanları Dernekleri Federasyonu” oldu.

Ege Genç İş Adamları Derneği (EGİAD) Konferans Salonu’nda yapılan Olağanüstü Mali Genel Kurul’da bir konuşma yapan BASİFED Yönetim Kurulu Başkanı Seda Kaya Ösen, bir yıllık çalışmalar ve yapılan faaliyetler hakkında genel kurulu bilgilendirdi.

BASİFED’e bağlı derneklerin ve üyelerin iş dünyasında daha etkin rol alması adına BASİFED olarak bir çok çalışmalar yürüttüklerini, ülkenin ve İzmir’in gündemine dair görüşleri çekinmeden, etki altında kalmadan söylediklerini ifade eden Ösen, “Ülkemizin ekonomik yapısının eksikliklerini ve ekonomi yönetiminin alması gereken önlemleri cesaretle dile getirdik, getirmeyi de sürdüreceğiz. 2019 yılı bu anlamda ülkemizin ekonomik yapısı için hassas bir yıl. BASİFED olarak bu konuda görüşlerimizi kamuoyu ile paylaşmayı, sizlerden aldığımız güç ve destekle sürdüreceğimizden emin olabilirsiniz” dedi.

Yerel seçimlere de değinen Ösen, seçimlerin sağlıkla tamamlanmasını ve sonuçta kazananın Türkiye olmasını diledi.

“İş Adamları”, “İş İnsanları” oldu

BASİFED Yönetim Kurulu’nun tüzük değişikliği önerisinin kabul görmesiyle BASİFED adındaki “İşadamları” ibaresinin “İş İnsanları” olarak değiştirilmesini sağladıklarını söyleyen BASİFED Başkanı Seda Kaya Ösen, oy birliği ile yapılan bu değişiklikten mutlu olduğunu ifade etti. Türkiye’de kadının bir çok alanda varoluş mücadelesi verdiğini belirterek, “Kadının adı ülkemizde  maalesef yok. Kadına yönelik ayrımcılık, şiddet, ötekileştirme son yıllarda fazlasıyla arttı. Bu sebeple kadınlar tüm bunlarla mücadele ederken, iş dünyasında aktif olarak çalıştıkları derneklerde, “işadamları” olarak kabul görmeleri şeklen bile olsa, ismen bile olsa doğru değildi. BASİFED olarak biz de ismimizi olması gerektiği hale getirdik ve “İş Adamları” tabirini “İş İnsanları” olarak değiştirdik. Genel kurula teşekkür ediyor, kadınlar adına memnuniyetimi dile getiriyorum” diye konuştu. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir