Almanca Eğitim Camiasını MintiDate 2024 buluşturdu

Almanca Eğitim Camiasının En Büyük Etkinliği MintiDate 2024 Gerçekleşti

150 Almanca öğretmeni İzmir’de buluştu

Kurulduğu 1998 yılından bugüne Almanca eğitiminde bütünleşik çözümler sunan DAS Akademie tarafından düzenlenen MintiDate bu yıl 10. kez yapıldı. Tüm Almanca öğretmenlerinin severek katıldığı ve heyecan ile beklediği, Almanca eğitim camiasının en büyük etkinliği MintiDate 2024. Kaya İzmir Thermal Hotel & Convention Center’da gerçekleşti.

Türkiye’nin her yerinden Minticity kullanan yaklaşık 150 Almanca öğretmeni ile yurtiçi ve yurtdışından gelen diğer katılımcıları bir araya getirdiklerini belirten DAS Akademie Kurucu Ortağı Nilgün Akdoğan etkinlikte Almanca eğitim camiası için çok faydalı olan eğitimler ve çalışmaların gerçekleştirildiğini, eğlenceli dijital oyun “MintiGuru”nun oynandığını söyledi.

100 bin öğrencinin kullandığı Minticity’e yeni arayüz

Katılımcılara kazanımlar sağlayacak bilgilerin yer aldığı sunumların uzmanlar tarafından Almanca öğretmenlerine yapıldığını dile getiren Akdoğan, “Bir DAS Akademie ürünü olan ve sadece 2024 yılında, tüm dünyada 100 bine yakın öğrenci tarafından kullanılan İnteraktif Almanca Öğrenme Platformu Minticity’de yer alan ve önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde yer alacak yenilikler detaylı şekilde paylaşıldı.  MintiDate etkinliğinin ilk gününde yer alan oturumlarda eğitimler verildi, Minticity tanıtıldı. Minticity’nin 4. versiyonunda yer alan, kullanıcı deneyimini üst seviyeye taşımak için tasarlanan yeni arayüz sunuldu. Minticity içeriklerine öğretmenlerin ve öğrencilerin ulaşımının nasıl daha pratik hale getirildiği ve kullanıcı deneyiminin nasıl en üst seviyeye çıkarıldığı DAS Akademie UX Uzmanı Dr. Michael Storz tarafından aktarıldı. Bunlara ek olarak yeni eklenen oyunlar, çizgi romanlar ve resimli sözlük ile ilgili bilgiler verildi” dedi.

DAS Akademie’nin 26. Yılı da kutlandı

Eğitimlerin sonrasında düzenledikleri gala yemeğinde ise, DAS Akademie’nin 26. Kuruluş yıl dönümünü  Gülben Ergen konseri eşliğinde coşkuyla kutladıklarını ve  katılımcılar ile hep birlikte eğlendiklerini vurgulayan Akdoğan, şu bilgileri verdi: “Artık geleneksel hale gelen ve bu yıl onuncusu düzenlenen MintiDate organizasyonu İzmir şehir turu ile devam etti. Profesyonel rehberler eşliğinde düzenlenen turun ardından İzmir- Torbalı’da yer alan Lucien Arkas Bağları’na bir ziyaret gerçekleştirildi ve eşsiz manzara eşliğinde öğle yemeği yendi. Almanca öğretmenlerinin buluşma noktası MintiDate 2024 etkinliği ardında güzel anılar, paylaşımlar bırakarak ve Almanca eğitim camiasının birliktelik hissini pekiştirme misyonunu gerçekleştirerek sona erdi.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir