Öğrenciler en iyi kaynak için yarıştı

KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL’den bir ilk:

KOSBİFEST Ege Bölgesi Kaynak Yarışması

KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ege Bölgesi kapsamında meslek liseleri arası kaynak yarışması düzenledi. KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL ev sahipliğinde ilk kez düzenlenen yarışmaya Ege Bölgesi’nden 7 meslek lisesi katılırken, dereceye girenlere sponsor firmalar tarafından ödüller verildi.

Etkinliğin açılışına Kemalpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Bekel, İzmir Büyükşehir ve Kemalpaşa Belediye Meclis Üyesi Mükremin Zülkadiroğlu, KOSBİ yetkilileri ile yarışmaya katılım gösteren meslek liselerinin öğretmen ve öğrencileri katıldı.

Ege Bölgesi Liseler Arası Kaynak Yarışması düzenleyerek özel bir güne imza atmanın haklı gururunu yaşadıklarını söyleyen KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL Müdürü Nuray Ardıç, “Düzenlediğimiz KOSBİFEST Kaynak Yarışması’na Ege Bölgesi’nde yer alan Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinden birçok öğrenci katıldı. Jüri üyeliğini Marmara Üniversitesi öğretim üyeleri ve KOSBİ bünyesinde yer alan firma temsilcilerinin yaptığı kaynak yarışmasını önümüzdeki senelerde ulusala taşımak istiyoruz” dedi.

Ardıç: “Kaybedeni olmayan yarışma”

Bu tarz organizasyonların okulların birbirini tanıması, öğrencilerin etkileşim içinde olması ve birbirlerinin yetenek ve yetkinliklerini görme açısından faydalı olduğuna inandığını belirten Ardıç, “Bu tarz yarışmaların kaybedeni olmaz, kazanını tüm öğrencilerdir. Okullarımızın ve öğrencilerimizin gösterdiği ilgiden memnunuz, önümüzdeki sene katılımı genişleterek ve ulusala açarak bu yarışmayı kalıcı hale getirmek istiyoruz. Meslek Liseleri’ni öne çıkarmak, ülkemiz sanayisinin ihtiyacı olan nitelikli ara eleman yetiştirmek için meslek liselerinin büyük önemi var. Bu tarz yarışmalar liselerimizin tanıtımına da büyük katkı sağlıyor” diye konuştu.

Yarışmada birinciliği Nazilli MTAL öğrencisi Vedat Portakal kazanırken dereceye giren tüm öğrenciler ödüllendirildiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir