KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL Öğrencilerine Altın Madalya

KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL öğrencileri, “FİSO Geleceğin Dahileri Öğrenci Olimpiyatları”nda altın madalya kazandı.

Ülkemizde ilk defa düzenlenen Uluslararası FİSO Bilim Olimpiyatları’na katılan KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL öğrencileri, fizik, biyoloji ve matematik olimpiyatlarında üstün başarı göstererek uluslararası arenada ülkemizi temsil etme hakkı kazandı.

13 Ocak 2024 tarihinde İzmir Balçova TAKEV Okullarında düzenlenen yarışmada KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL öğrencileri, fizik branşında iki altın ve bir gümüş madalya, biyoloji branşında bir bronz ve bir gümüş madalya kazandılar. Yine aynı yarışmada matematik branşında Toprak Büke bir üst tura atlayarak 22-26 Haziran 2024 tarihleri arasında Dubai’de yapılacak olan Global Round’a (Şampiyonların Olimpiyatları) katılım hakkı elde etti. İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi’de bir mesaj yayımlayarak öğrencileri tebrik etti.

Ardıç: “Öğrencilerimizle gurur duyuyoruz”

KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL Okul Müdürü Nuray Ardıç, bilim olimpiyatlarına katılarak fizik branşında altın madalya kazanan Efe Baş ve Eray Zor ile gümüş madalya kazanan Ahmet Kardaş’ı ve biyoloji branşında bronz madalya kazanan Cihan Enes Demir ile gümüş madalya kazanan Cengizhan Ünver’i, matematik branşında Dubai kotası kazanan Toprak Büke ile gurur duyduklarını söyledi. Bu tarz yarışma ve etkinliklerin öğrencilere ayrı bir motivasyon sağladığını anlatan Ardıç, “Önümüzdeki süreçte de bu tarz yarışma ve projelere katılmayı sürdüreceğiz. KOSBİ Zülfü Mevlüt Çelik MTAL öğrencilerinin daha çok başarı ve madalya getireceğine inancımız tam” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir