İZSİAD üyeleri başarı sırlarını açıklıyor

İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD), Başarı Sohbetleri’nin konuğu FMS Servis Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Durmaz oldu. Durmaz,  “Hayalleriniz yoksa, hırslı ve inatçı değilseniz iş hayatında başarılı olmanız imkansız” dedi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İZSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt, Dernek üyelerinin başarı hikâyelerini dinlemenin, işini kurmak isteyenlere ufuk açtığını söyledi. Küçükkurt, “Başarılı insanlar, ardında hep güzel hayat hikâyesi oluyor. Bu hikâyeler gençlerimize örnek olduğu gibi bizlere de yol gösteriyor. FMS Servis Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Durmaz’ı ağırlamaktan dolayı mutluyuz. Derneğimizin gerçekleştirmiş olduğu ve gelenekselleşen sohbetimiz, üyelerimizin bugünlere nasıl geldiğini gözler önüne seriyor” dedi.

Bulaşıkçılıkla başladı, 1500 kişiyi istihdam ediyor

İlkokul üçte evlerinin oradaki pidecide çalışarak eve destek olduğunu ifade eden FMS Servis Grup Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ekber Durmaz, askerlikten sonra temizlik firmasında işçi olarak çalışmaya başladığını söyledi.  Çalışkanlığı ve işini sevmesinden dolayı kısa sürede kariyerinde yükseldiğini belirten Durmaz, “15 yaşında evden ayrılarak İstanbul’da lüks bir restoranda çalışmaya başladım. Bulaşıkçı olarak başladığım iş hayatımda kısa sürede sorumluluğum arttı ve işletme sorumluluğuna kadar yükseldim. Askere gidip geldikten sonra temizlik firmasında çalışmaya başladım. Temizlik firmasında da çalışkanlığımda dolayı kısa sürede şefliğe getirildim. Çalıştığım yerin İzmir ihalesinin başına geçirildim ve 1993 yılında İzmir’e taşındım. Hayatım boyunca birçok iş kolunda çalıştım. Benim babam kapıcıydı. Babamın kapıcı olmasından dolayı sürekli emir alırdı. Küçükken ben de kendime söz vermiştim, ileri de kendi işimi kurup patron olacağım diye. 1996 yılında kendi işimi kurmak için çalışmalara başladım” diye konuştu.

“Başarı çok çalışmaktan geçiyor”

İş hayatında pek çok zorluk yaşadığını ifade eden Durmaz, FMS Servis Grup olarak ulusal ve uluslararası pek çok firmaya hizmet verdiklerini söyledi. Günümüzde 1500’ün üstünde çalışanı olduğunu vurgulayan Durmaz, “Hayalleriniz yoksa, hırslı ve inatçı değilseniz iş hayatında başarılı olmanız imkansız. Bir çocuğun en büyük ihtiyacı özgüven. Aileler çocuklarına özgüven vermeli ve onları desteklemeli. Paylaşmayı çok seven bir insanım ve çok çalışkanım. Başarı çok çalışmaktan ve hayatımızdan feragat etmekle geçiyor” dedi. —

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir