Yönetim danışmanları federasyonla güçlenecek

Türkiye’de faaliyet gösteren Yönetim Danışmanları Dernekleri Başkanları Mersin’de bir araya geldi. Mersin Divan Oteli’nde gerçekleştirilen toplantı sonucunda, Yönetim Danışmanları Dernekleri Federasyonu kurulması kararı alındı.

Ege Yönetim Danışmanları Derneği (Ege YDD) Yönetim Kurulu Başkanı Osman Vural, “Ülkemizde 2013 yılına kadar İstanbul merkezli YDD tarafından temsil edilen mesleğimiz, 2013 yılında YDD bünyesinde kurulan Ulusal Yaygınlaştırma Komitesi’nin aldığı karar sonrasında Türkiye’nin her bölgesinde meslek örgütlerinin kurulmasıyla daha kuvvetli bir temsile kavuştu. Şu an YDD, Ege YDD, Güneydoğu YDD, Orta Anadolu YDD,       Dicle YDD, Fırat YDD ve Akdeniz YDD olmak üzere 7 dernek, mesleğimiz için çalışmalar yürütüyor. Mersin’de gerçekleştirdiğimiz toplantıda da bu derneklerin bir federasyon çatısı altında birleşerek, mesleki temsili güçlendirmesi konusunda hemfikir olduk” dedi.

Platform kuruldu, federasyon yolda                                                                                                  

Tüm yönetim danışmanları dernekleri temsilcilerinin yer aldığı toplantıda federasyona giden ilk adımı attıklarını belirten Vural, “Bu kapsamda ilk aşamada Türkiye Yönetim Danışmanları Dernekleri Platformu’nun kurulmasına karar verdik. Federasyon’a giden süreçte Platformu oluşturan tüm dernek başkanları, Kalkınma Bakanlığı tarafından hazırlanmakta olan 11. Kalkınma Planı Hazırlıkları bünyesinde Yönetim Danışmanlığı Hizmetleri Çalışma Grubu’na aktif katkı verecek. Bölgesel kalkınma ajanslarının da desteği alınarak ülke genelinde danışmanlık sektörü ve yönetim danışmanları envanter çalışması yapılacak. Mesleğimizle ilgili bu girişimlerin ülkemizde ortalama yaşam süreleri çok kısa olan işletmelerin daha sağlıklı şekilde yönetilmesi ve şirket ömürlerinin uzaması açısından çok önemli olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir