Yatırım Danışmanlığı’na yeni bir soluk: Nafiz Gönen

Bir dönem İzmir’de otomotiv yetkili satıcılıkları ile adını duyuran, aynı zamanda İzmir ve çevresinde yaptığı gayrimenkul yatırımları ile inşaat sektörünün de önemli bir markası haline gelen Nafiz Gönen, yatırım danışmanlığı şirketi NG Gayrimenkul ile büyük inşaat firmalarına ve yatırım yapmak isteyen ailelere danışmanlık hizmeti sunuyor.

Gönen adını marka haline getiren, 28 yaşında otomotiv yetkili satıcılığı ile İzmir’de otomotiv satış  ve servis hizmetlerinde rekorlar kıran Nafiz Gönen, Alsancak, Ulukent, Güzelbahçe, Urla bölgelerinde yaptığı inşaat çalışmaları ile gayrimenkul sektörünün de önemli bir ismiydi. Urla Meydan düzenlemesi sonrası yaşadığı sıkıntılar akabinde otomotiv ve inşaat sektöründen çıkmak zorunda kalan, sıkıntılı döneminde mücadele gücünü çocukları Emre ve Eda’nın varlığından alan Nafiz Gönen, dostlarına verdiği yatırım önerileri ile girdiği yolda danışmanlık yaparak ilerliyor.

Tecrübelerini paylaşıyor 

Özellikle İstanbul, Ankara ve yurt dışından İzmir’e yönelen büyük inşaat firmalarına arsa bulunması, doğru lokasyon belirlenmesi, doğru proje uygulaması konusunda yönlendirmeler yapan Gönen, “Çıkışları kadar inişleri de deneyimlemiş bir iş adamı olarak, doğru zamanda doğru yapılan hamleleri görmek kadar, kriz anlarında ne yapılması, ne yapılmaması gerektiğini yaşamış biriyim. Yıllar içinde edindiğim tecrübeleri artık sadece dostlarım için değil, bu fikirlere değer verecek firmalar, kişiler ve yatırım yapmak isteyen ailelerle de paylaşıyorum” dedi.

İzmir alternatif oldu

İzmir’in İstanbul’dan beyaz yaka göçü alıyor olmasının önemli olduğunu ifade eden Gönen,  “Son dönemde İzmir’de inşaat sektörünün geldiği nokta, benim bundan sonraki ticari hayatıma da yön vermeme sebep oldu. Son yıllarda İstanbul terse göç vermeye başladı. Bunun farkında olan kesim, İstanbul kalitesinde ancak İstanbul’dan çok daha rahat ve huzurlu bir yaşam alanı arayışı içine girdi. Bu anlamda en iyi alternatifin İzmir olduğu ortaya çıktı” diye konuştu.

Yatırımcılar için doğru proje

Büyük inşaat firmalarının İzmir’de arazi arayışı içinde olduklarını, bunun yanında kendi arsa ve arazilerini değerlendirmek isteyenler ile, gelecek için arsa ve arazi yatırımı yapmak isteyenlerinde bulunduğunu ifade eden Gönen, “Proje geliştirmek isteyen inşaat firmalarından, yatırım yapma arzusunda olan önemli ailelere kadar bir çok farklı yapı ve şirkete danışmanlık yapıyorum. Zamanında yaptığımız projeleri hep danışman grubu öncülüğünde gerçekleştirmiştik. Bugün o projelerin ne kadar değerli olduğunu görünce, danışmanlarımızın yaptığı yönlendirmelerin ne kadar önemli olduğunu görüyorum. İş hayatının yeni jenerasyon üyeleri, danışmanlık firmaları ile çalışma fikrine çok açıklar, hele ki büyük bir yatırım söz konusuyla o alanı tanıyan, bilen danışman ihtiyacı duyuyorlar. Bu anlamda 22 yıllık otomotiv, 12 yıllık inşaat sektörü tecrübelerimi, bu firma ve ailelere aktarmanın önemli olduğunu düşünüyorum” Bugüne kadar dostlarıma verdiğim tavsiyeleri, bu tavsiyelere değer veren kişi ve kurumlarla paylaşacağım” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir