Uzakdoğu’da Poyraz rüzgarı esti

Türkiye zeytinyağı sektörünün önemli temsilcilerinden Poyraz Zeytinyağları, 21-25 Mayıs tarihlerinde Güney Kore’de düzenlenen Seoul Food & Hotel Fuarı’nda yer aldı. Uzakdoğu catering ve perakende sektörünün önemli ithalatçılarıyla bir araya gelen Poyraz temsilcileri yeni  ihracat bağlantıları kurdu.

Güney Kore’nin en önemli fuarı olarak kabul edilen Seoul Food & Hotel’de yer alarak önemli bağlantılar kurduklarını ifade eden Poyraz Zeytinyağları Genel Müdürü Soykan Yanya, Türk zeytinyağını Uzakdoğu’da yaygınlaştırmayı hedeflediklerini belirtti. İnsan sağlığı için çok yararlı bir ürün olan zeytinyağına ilginin fazla olduğunu söyleyen Yanya, “Uzakdoğu çok önemli bir pazar. Perakende ve catering sektörünün önemli ithalatçı firmaları ve satın alma sorumlularını buluşturan fuarda Poyraz Zeytinyağları olarak Türk zeytinyağını başarılı bir şekilde temsil ettik. Kurduğumuz bağlantılar sayesinde de hem zeytinyağını daha fazla insana ulaştırdık hem de Türkiye’nin ihracatına katkıda bulunacak görüşmeler gerçekleştirdik” diye konuştu.

“Dünyanın her yerine ulaşmak istiyoruz”

Türkiye’nin, zeytinyağı üretiminde ve kalitesinde dünyada önemli bir konumda bulunduğuna dikkat çeken Yanya, dünya çapında düzenlenen fuarlara katılarak sadece Poyraz markasını değil, Türkiye’yi de temsil ettiklerini ifade etti. Dünyanın önde gelen firma temsilcilerinin Poyraz Zeytinyağları’nın lezzetine hayran kaldığını belirten Yanya, “Artan pazar payımızda ve ihracat rakamlarımızda katıldığımız fuarların önemli bir etkisi var. Türkiye’nin en kaliteli zeytinyağını uyguladığı yüksek kalite standartlarıyla sofralara ulaştıran Poyraz Zeytinyağı’nı dünyanın her yerinde görmek en büyük hedefimiz” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir