Üniversiteli gençlerden Taytanlı çocuklara anlamlı destek

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, Taytan İlçesi’nin başarılı okulu Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu’na “Sportif Destek” projesi kapsamında hayırseverlerden topladıkları malzemelerle destek verdiler. Manisa ve Türkiye genelinde yapılan sportif yarışmalarda başarıları ile bilinen Salihli’nin Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu’na, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğrencilerinden destek geldi. Üniversiteli gençler, okullarında ortaya çıkardıkları bir proje kapsamında sporcu miniklere malzeme yardımı sağladı.

Kapı kapı gezdiler
Öncelikle Salihli Belediyesi ile iletişime geçerek okul öğrencilerin kullanabileceği mahalle stadının yapılması isteğinde bulunan üniversiteli gençler, yapılan görüşmeler sonunda belediye tarafından stadın yapım çalışmalarının başlamasına aracı oldular. Daha sonra Salihli Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan işletmeleri ziyaret ederek destek isteyen gençler, Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu’na basket potası takımı ve spor malzemeleri yardımında bulunmayı başardı.

Okul idaresinden teşekkür
Okul müdürü Mehmet Yücel Ersoy‘ ‘Akademik başarılarımızın yanında sporda da başarılı olan okullarına verdikleri anlamlı destek ve çalışmalarından dolayı birer öğretmen adayı olan genç kardeşlerimizi kutlarım. Ayrıca Üniversite öğrencilerinin aracılığı ile desteklerini
esirgemeyen Darmstadt Ekmek ve Unlu Mamüller’e de teşekkür ederim’’dedi.

Büyük destek
ProjeninTopluma Hizmet dersinde ortaya çıktığını belirten üniversiteli gençler ise, “Bu projede sporda başarılı ama kısıtlı imkânları olan
okullarımıza destek olabilmek ve eksikliklerini gidermek istedik. İlimizde ve Türkiye genelinde yapılan sportif yarışmalarda başarıları ile sık sık adını duyuran ve ilimizi temsil eden Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu’nun proje için uygun olacağına karar verdik. Yedi arkadaş beraber çalışarak amacımıza ulaştık. Bu çalışma bize hem meslek aşkı hem de minik yüreklerin sevgisini kazandırdı. Okul idaresi ve beden eğitimi öğretmenine bize yardımcı oldukları için teşekkür ederiz” diye konuştular.

Taytan Şehit Özgür Yatakdere Ortaokulu Sportif Destek Projesi’nde çalışan öğrenciler:
Ali Yeşiltaş
Cansu Uslu
Buğra Kolyiğit
Emre Acarkan
Celil Batuhan Elmas
Berkay Akyol
Ceren Yüzer
Esra Çapar

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir