Türkiye’yi İzmir modası sardı

21-24 Haziran 2018 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleşecek olan İzmir Property Expo/İzmir Emlak, Gayrimenkul Ve Yatırım Fuarı’nın basın toplantısında konuşan İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, Türkiye’de son dönemlerde bir ‘İzmir Modası’ oluştuğunu belirterek, İzmir’e hem ulusal hem de uluslararası yatırımcılar tarafından olağanüstü bir ilgi olduğunu söyledi.

İzmir Ticaret Odası (İZTO) ve İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) önderliğinde, Elit Fuarcılık Hizmetleri tarafından, Türkiye’nin emlak ve gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarının, sektörün ileri gelen temsilcilerinin, ulusal ve uluslararası yatırımcıların bir araya geleceği; sektördeki yeniliklerin ve gelişmelerin sergileneceği Ege’nin Prestijli Uluslararası Emlak Fuarı, İzmir Property Expo/İzmir Emlak, Gayrimenkul Ve Yatırım Fuarı, 21-24 Haziran 2018 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı Fuar İzmir’de kapılarını açacak.

Başta İzmir olmak üzere, tüm sektör açısından büyük bir öneme sahip olacak fuar ile ilgili İzmir Ticaret Odası’nda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu, Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi, İzmir Ticaret Odası Meclis Üyeleri Coşkun Beşok ve Reşat Budak’ın yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi yaptı. Çiçekçi, 21-24 Haziran 2018 tarihleri arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek olan İzmir Property Expo/İzmir Emlak, Gayrimenkul Ve Yatırım Fuarı’nın İzmir ve bölge açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, “Başta Türkiye’nin 3’üncü büyük şehri olması açısından daha sonra ise ticari ve coğrafi konumu, ulaşım ağının her geçen gün yenilenmesi, kentsel dönüşüm noktasında atılan adımlar, hızlı tren hatları, otoyol projeleri ve en önemlisi de Türk ve yabancı yatırımcıların büyük ilgisi nedeniyle bugün İzmir emlak ve gayrimenkul sektörü açısından oldukça hareketli bir noktada yer almaktadır. Böylesine önemli bir döngünün içinde bulunduğu şehrimizde, ulusal ve uluslararası arenada büyük bir ses getirecek olan, bir emlak ve gayrimenkul fuarı gerçekleştirmek bizim için ticari bir faaliyetten çok, bir ihtiyaca dönüşmüş bulunmaktaydı. Bizler de kentimizin en önemli dinamikleri içinde yer alan İzmir Ticaret Odası ve onun çok değerli Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş ve İzmir Emlak Komisyoncuları Odası ve yine onun çok kıymetli Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu’nun büyük desteği ile bu fuarımızı gerçekleştirmeye karar verdik. Bu kapsamda 21-24 Haziran 2018 tarihleri arasında Ege’nin Prestijli Uluslararası Emlak Fuarı, İzmir Property Expo/İzmir Emlak, Gayrimenkul Ve Yatırım Fuarı’nı Türkiye’nin en büyük ve en modern fuar alanı Fuar İzmir’de gerçekleştirecek olmaktan büyük bir mutluluk duyuyorum” dedi.

 

“Büyük bir eksikliği ortadan kaldırıyoruz”

Çiçekçi’nin ardından söz alan İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu ise İzmir gibi bir şehirde bu güne kadar emlak ve gayrimenkul sektörüne yönelik bir fuarın olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu vurgulayarak, “İzmir, bildiğiniz üzere ulusal ve uluslararası arenada birçok özelliği ile ön planda olan güzide bir şehir. Ancak, ne yazık ki her geçen gün gelişen ve dönüşen böylesine önemli bir kentte, emlak ve gayrimenkul sektörüne yönelik uluslararası bir fuarın olmayışı büyük bir eksiklikti. Biz de işte bu açığı kapatmak ve İzmir’e bundan yıllar sonra dahi büyük katkı sağlayacak olan İzmir Property Expo/İzmir Emlak, Gayrimenkul Ve Yatırım Fuarı’nı kazandırmak adına yola çıktık. Bu fuarımızı Türkiye’nin en büyük, en modern ve en yeni fuar merkezi olan Fuar İzmir’de 21-24 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceğiz. Fuarımızda emlak ve gayrimenkul sektörünün önde gelen temsilcilerini hem ulusal hem de uluslararası yatırımcılarla buluştururken bir yandan da İzmir’in ekonomisine, kent kültürüne ve gelişimine de büyük katkı sunacağımıza inanıyorum” dedi.

“İzmir modası”

Toplantıda son sözü ise İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş aldı. Demirtaş, son dönemlerde Türkiye’de bir İzmir modası başladığını ve İzmir’e olan talebin olağanüstü bir şekilde arttığını belirterek, “Her zaman ifade edildiği gibi İzmir yaşanacak bir şehir. Çok eskiden beridir böyle olmasına rağmen bunu artık İzmirliler de daha derinden kavramaya başladılar. Çünkü artık diğer metropollerde insanlar yaşayamaz duruma geldi ve İzmir’e olan talep de arttı. Deyim yerindeyse tüm Türkiye’de bir İzmir Modası başladı. İşte böylesine önemli bir ortamda İzmir’de bir emlak ve gayrimenkul fuarı düzenlemek de çok büyük bir önem arz etmekteydi. Bizler de İzmir Ticaret Odası olarak İzmir’e ve İzmir’in ekonomisine büyük katkı sunacağını bildiğimiz bu fuarımızı gerçekleştirmek için her türlü desteğe hazır olduğumuzu ifade ediyoruz. İzmir’de şu anda hali hazırda 42 fuarımız gerçekleşmekte. Bu fuarla birlikte 43’üncüsüne imza atacağız. Biz İzmir’de aslında her gün bir fuarın gerçekleşmesi gerektiğini düşünüyoruz. Çünkü ancak o zaman İzmir fuarlar ve kongreler şehri olur, o zaman oteller ve restoranlar dolar, o zaman esnafımız ve ticaretle uğraşan erbaplarımızın yüzü güler. Ben bu vesile ile İzmir’e katkısı büyük olacak bu fuar için yola çıkan, emek veren başta İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Güleroğlu ve Elit Fuarcılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Kudret Çiçekçi olmak üzerek herkese çok teşekkür ediyorum ve fuarın İzmir’e hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Toplantıda ayrıca Ticaret Orası Meclis Üyeleri Coşkun Beşok ve Reşat Budak da birer konuşma yaparak gerçekleşecek fuarın İzmir açısından çok büyük bir öneme sahip olacağını, tüm İzmirlilerin bu fuara sahip çıkmaları gerektiğini ifade ettiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir