TÜGİAD Ege “iş” yaratıyor

TÜGİAD Ege Şubesi İş Geliştirme Komisyonu tarafından düzenlenen ve üyelerin birbirleriyle iş geliştirme ve ortak projeler üretmesini teşvik etmek üzere organize edilen üye iş yeri ziyaretleri aralıksız sürüyor.

TÜGİAD Ege üyesi Başak Akman Küçükkurt’a ait Akmanlar Alüminyum Fabrikası bu kapsamda ziyaret edilerek iş kapsamı ve üretim aşamaları hakkında dernek üyeleri bilgilendirildi. Burada kısa bir konuşma yapan TÜGİAD Ege Şube Başkanı Can Yavaş, bu ziyaretlerle hem onların yaptıkları işleri detaylıca öğrenerek benzer alanda çalışan ya da bu alanda iş geliştirme planları olan üyelerimiz ile bu firmaları buluşturduklarını ifade etti. Yavaş, “Bu anlamda dernek içi bir iş bilgi havuz oluşturarak hem İzmir hem Ege hem de Türkiye ekonomisine katkı sağlamanın imkanlarını yaratmaya çalışıyoruz” dedi.

Yavaş, bu ziyaretler esnasında ortak iş yapmak için çeşitli alternatiflerin konuşulduğunu, karşılıklı tedarik ilişkilerinin araştırıldığını belirterek, “sosyal fayda yanında derneğimiz içinde üyelerimizin işlerine yönelik ciddi ekonomik iş ilişkileri ortaya çıkmaktadır” dedi.
Başak Akman ise bu tarz ziyaretlerin sektör içi ilişkilerin geliştirilmesine katkı sağladığını belirterek, “Ekonomi dünyasındaki sivil toplum kuruluşların sosyal ve toplumsal sorumluluklarının yanında üyeleri arası etkileşimi sağlamak ve iş imkanları yaratma gibi bir misyonları da vardır. Bu anlamda TÜGİAD Ege bu sorumlulukları eksiksiz yerine getiren bir dernek. TÜGİAD Ege üyesi olmaktan onur duyuyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir