TÜGİAD Ege Fettah Tamince’yi ağırladı

Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Tamince: “İzmir turizmini 12 aya yaymalı”

Tamince: “‘Data’yı kontrol eden iş dünyasında başarıyı yakalar”

TÜGİAD Ege Şubesi’nin organizasyonu ile İzmir’e gelen Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, dünyanın yeni bir çağda olduğuna dikkat çekerek, dijital ortamda yaratılan “data”yı kontrol edenlerin bundan sonra iş dünyasında daha başarılı olacaklarını söyledi. Tarihi Hava Fabrikası’nda düzenlenen toplantıya TÜGİAD Başkan Yardımcıları Anıl Şohoğlu ve Serdar Gökhan Arıkan ile birlikte  İzmir İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Karaçanta, İZİKAD Başkanı Huriye Serter, BATÜDER Başkanı Akın Kazançoğlu, iş insanları ve TÜGİAD üyeleri katıldı.

TÜGİAD Ege Şube’sinin Tarihi Havagazı Fabrikası’nda düzenlediği yemekte bir araya gelen İzmir iş dünyasının temsilcileri, Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince’nin dünya ve Türkiye ekonomisi son durumu ve ekonomi dünyasındaki yeni trendler üzerine yaptığı sunumu dinledi. Toplantının açılış konuşmasını yapan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, Türkiye iş dünyasının önemli karakterlerini İzmir ile buluşturduklarını belirterek bu organizasyon kapsamında Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı  Fettah Tamince’yi ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Bu tarz toplantıların ufuk açıcı olduğunu söyleyen TÜGİAD Ege Şube Başkanı Yavaş, “Sayın Fettah Tamince’den hem ülkemizdeki ekonomik gelişmeler  hem de uluslararası ekonomi dünyasındaki yeni trendler üzerine bir konuşma dinleyeceğiz. Kendisine katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

““Dataizm” yeni bir akım”

Kendisinin ekonomi uzmanı olmadığını ancak fırsatları iyi gözlemleyen bir iş insanı olduğunu ifade eden Rixos Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, artık yeni dünyada “dataizm” diye bir akımın olduğuna dikkat çekti. “Data” yani dijital veriyi elinde tutan, bu bilgiyi nasıl kullanacağını bilen insanların artık yeni dünya düzeninde bir adım öne çıktığını söyleyen Tamince, önümüzdeki dönemde tüm iş yaşamının neredeyse sadece internet ve lojistikten ibaret olacağını belirtti. İnternetin gücünün farkına varılmasının çok büyük bir hayatiyet kazandığını söyleyen Tamince, “Twitter olmasa Donald Trump başkan olamazdı. Bugün sosyal medya en önemli güç konumunda ve hiçbir güç bunun karşısında duramaz.” dedi.

“İzmir turizmi 12 ay olmalı”

Kendi iş deneyimleri, gördüğü ve kaçırdığı fırsatları da samimi bir dille dinleyicilere aktaran Tamimce, İzmir turizmini de değerlendirdi. Bir soru üzerine şuan İzmir’e bir yatırım yapmayı düşünmediklerini belirten Tamince, bunun gerekçelerini de şu şekilde sıraladı: “Artık 12 ay yaşayan, 12 ay turizmi olan yerlere yatırımlar doğru yatırım olarak ifade ediliyor. Bu, o lokasyonun kötü olduğu anlamına gelmiyor tabi ki. İzmir 12 ay boyunca turizmi canlandıracak etkinliklere ama ses getirici etkinliklere imza atmalı. Artık turizm sadece kum deniz güneş değil. Mesela 19 Mayıs’ta dünyaca ünlü bir sanatçı konser için İzmir’e gelmeli., getirilmeli. Bu sadece bir örnek, bunları çoğaltabiliriz, çoğaltmanız da lazım. Aynı şekilde yıl boyu farklı farklı konseptlerde festivaller, sportif ve kültürel organizasyonlar yaratmalı İzmir. Elbette ki yok değil, var, yapılıyor. Ancak bunlar daha fazla uluslararası hale taşınmalı. Bu konuda adımlar atılsın, biz de desteklemeye varız, kimse merak etmesin” diye konuştu.

Toplantı sonrasında TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, Tamince’ye katılımlarından dolayı bir teşekkür plaketi sundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir