TÜGİAD Ege ve DEÜ’den örnek işbirliği

Türkiye Genç İş Adamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi arasında iş birliği protokolü imzalandı. İş dünyası ile üniversite öğrencilerini bir araya getirmeyi hedefleyen protokol ile iş dünyasının önde gelen iş insanları derslerde öğrencilerle buluşurken, öğrencilerin melek yatırımcılara ulaşma yolları da sağlanacak.

Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Ege Şubesi ile Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) İşletme Fakültesi, genç işadamlarıyla üniversite öğrencilerini buluşturuyor. Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanlığında yapılan imza törenine TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu üyeleri ile üniversite öğretim üyeleri katıldı. DEÜ İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin Arbak ile TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş’ın imzaladığı protokole göre kurum arasında yürütülecek çalışmalarla öğrencilere eğitim, araştırma, burs imkanları sağlanması hedefleniyor.

Amaç iş dünyası öğrenci birlikteliği

Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof. Yasemin Arbak, bu protokol ile iş adamı ve sanayicilerle üniversitemizin öğrencilerini buluşturmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Sanayici ve iş adamlarının deneyim ve öngörüleri ile öğrencilerimizin heyecanını ve fikirlerini buluşturmayı arzuluyoruz. Ortaya çıkacak sinerjiden kendi adıma çok umutluyum. Fakültemiz ve bünyesinde, başta Can Yavaş olmak üzere, bu okul sıralarında okumuş genç iş adamlarının bulunduğu TÜGİAD Ege Şubesi’nin işbirliğinden en çok faydayı öğrencilerimizin sağlayacağına inanıyorum” dedi.

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş ise, üniversiteler ile iş dünyasının daha fazla dirsek temasında bulunması gerektiğini söyledi. Birçok yatırımcının yatırım yapacak alan aradığını ama proje eksikliği çektiğini belirten Can Yavaş, “Aynı şekilde başta üniversite öğrencileri olmak üzere gençlerin ise fikirleri var ancak sermaye eksikliği çekiyorlar. Bu protokol ile melek yatırımcılarla öğrencileri bir araya getireceğiz. Ayrıca iş dünyasının başarılı profilleri ve bünyemizdeki başarılı iş adamları ile öğrencileri buluşturup deneyimlerini öğrencilere aktarmalarını sağlayacağız. Hem mezunu olduğum okulum hem de başkanlığını yürüttüğüm TÜGİAD Ege Şubesi için bu işbirliği hayırlı olsun” diye konuştu.

İmza töreninin ardından TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş ve yönetim kurulu üyeleri Serhat Yasin Uçan, Evren Taşkıran, Çağlar Tenekeci, Murat Yoldaş ile Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi Dekanı Prof.  Yasemin Arbak ve öğretim üyeleri bu işbirliğini fotoğrafa yansıttılar.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir