TÜGİAD Ege çocuklarla bir araya geliyor

İzmir Valiliği İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürlüğü’nün organize ettiği ve sosyoekonomik durumu dezavantajlı çocuklar için geliştirdiği “Umut Köprüsü” projesine TÜGİAD Ege Şubesi de katkı koyma kararı aldı.

TÜGİAD Ege Şubesi’ni ziyaret eden İzmir Valiliği İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Hatice Suna Bina ve Dokuz Eylül Üniversitesi İİBF Öğretim Üyesi Meltem Kolday, projenin ayrıntılarını TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş ve TÜGİAD Ege Şube üyelerine aktardı. Projenin kapsamı, hedefleri ve çocuklar açısından elde edileceği olası sonuçları değerlendiren TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş, Umut Köprüsü’nde kendilerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye hazır olduklarını ifade etti. Çocuklarla belirlenecek bir zamanda bir araya geleceklerini belirten Yavaş, “Çocuklarla bir sohbet toplantısı düzenleyerek bir anlamda onlara rol modeller sunacağız ve diyalog imkanı sağlayacağız” dedi.

TÜGİAD Ege Şubesi’ni ziyaret ederek bilgilendirmelerde bulunan İzmir Valiliği İl Sosyal Etüd ve Proje Müdürü Hatice Suna Bina, Umut Köprüsü ile  sosyoekonomik durumu düşük çocukların ‘hayatlarına ışıklı pencereler açmak’ istediklerini söyledi. Bu anlamda STK’larla da beraber çalışmalar yapmanın son derece değerli olacağını söyleyen Bina, “Buca Gediz’den bir okulu pilot okul seçerek 35 çocuğumuzu belirledik. İstediğimiz onlara  bir eğitim, rehabilitasyon, kültür, bilim programı sunmak. Biz, geleceği, toplumu ve çocukları bilim, sanat ve sporun kurtaracağını düşünüyoruz. Bu anlamda da desteklere açığız” diye konuştu. Bu programın bir çıkış noktası olarak bir spor dalını belirlediklerini ve bunun da Türkiye’de hemen hemen hiç olmayan çim hokeyi olduğunu söyleyen Bina, “Bu sebeple çocuklarımızın milli sporcu olabilme ihtimalle yüksek. İlk antrenörlerini de biz yetiştirdik. Çocuklarımız bir yandan hokey antrenmanlarına devam ediyorlar bir yandan da eğitim programları sürüyor. Bu kapsamda rol model olma açısından çocuklarımızın TÜGİAD Ege Şubesi ile bir araya gelmesini çok isteriz” dedi.

TÜGİAD Ege her zaman çocukların yanındadır”

TÜGİAD Ege Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Can Yavaş ise TÜGİAD Ege olarak çocuklarla bir araya gelmeyi çok istediklerini ifade etti. TÜGİAD Ege Şubesi üyesi iş adamı ve iş kadınları ile çocukları kendi ortamlarından ve okullardan farklı bir ortamda, bir otelde bir araya getirebileceklerini ifade eden Yavaş, “Sohbet ortamında hem çocukları rol modelleri ile bir araya getirebiliriz hem de sonrasında başka bir organizasyondaüyelerimizin fabrika, sanayi tesisi, iş yeri gibi üretimsel süreçlerine şahit olmaları açısından işyeri gezisi de organize edebiliriz. TÜGİAD Ege Şubesi olarak özellikle çocuklarımızın hayatına dokunan tüm projelere aktif katılım göstermekten büyük bir gurur ve mutluluk duyarız. Bu projede de üstümüze düşen tüm sorumlulukları yerine getireceğimizden kimsenin kuşkusu olmasın. Bu güzel projede emeği geçen herkese ve bizi bu projeye dahil olabilme imkanı tanıyan tüm “Umut Köprüsü” paydaşlarına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Projede hangi kurumlar var?

T.C. İzmir Valiliği ile Buca Kaymakamlığı, Dokuz Eylül Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Türkiye Hokey Federasyonu, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği, Fight Academy Eğitim ve Mücadele Akademisi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü “Umut Köprüsü” sonunda eğilimleri ve yeteneklerine göre çocuklar “Umut Bahçesi” adı verilen ve çocukların atölye çalışmalarına katılımı planlanan projeye dahil edilecekler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir