Serter’den Sengel’e destek mesajı

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB), 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında saldırıya uğrayan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ciritoğlu Sengel’e destek mesajı verdi. İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Yönetimi Kurulu Başkanı Huriye Serter, şiddetin hangi partiden gelirse gelsin karşısında olacağını söyledi.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında saldırıya uğrayan Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ciritoğlu Sengel’e destek mesajı veren İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, daha yaşanabilir bir dünya için ekonomi, siyaset ve sosyal yaşamda kadının gücünün değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Kadının toplumda daha üst noktalara gelmesi için çalışmalar yapılmasının şart olduğunu ifade eden Huriye Serter, “Dünyanın iyi yetişmiş, donanımlı, güçlü kadınlara ihtiyaç var dediğimiz noktada maalesef her kesimde şiddet karşımıza çıkıyor ve kanaat önderi de olsa evde oturan kadın da olsa şiddete maruz kalabiliyor” dedi

“Cumhuriyete yakışmayan bir hareket”

Ülkenin kuruluş değerlerinin unutularak kadının yok sayıldığını ifade eden Serter, “Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel’e yapılan saldırıyı kınıyoruz. Saldırgana bir daha asla görev verilmemesini istiyoruz. Şiddet nereden gelirse gelsin hangi partiden gelirse gelsin karşısından olacağız. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere emanet ettiği cumhuriyete yakışmayan hareketler bunlar. Şiddetle mücadele etmek için toplumsal cinsiyet eşitliğine inanan erkekler ve Filiz Ciritoğlu Sengel gibi ayaklarının üzerinde durabilen güçlü kadınlar yetiştirmeliyiz. Şiddetle ancak bu şekilde mücadele edebiliriz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir