Sanayicilere istihdam teşviklerinden yararlanın çağrısı

ağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’nde (BAYOSB) yapılan İŞKUR ve istihdam teşvikleri konulu bilgilendirme toplantısında sanayicileri istihdam teşviklerinden yararlanın çağrısı yapıldı. Toplantıya çok sayıda sanayici ve İŞKUR Bornova Müdürü Yunus Yorgancı da katılırken, BAYOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Karahan ise, sanayicilerin verilen teşvikleri iyi değerlendirerek üzerindeki yükleri hafifletmesi gerektiğini söyledi.

Bilgilendirme toplantısında sanayicilerin ücretsiz personel çalıştırabilecekleri İşbaşı Eğitim Programı ve SGK’nın uyguladığı İlave İstihdam Teşviki ve 6111 Sayılı Teşvik ile ilgili bilgi paylaşımı yapıldı. İlave istihdam teşvik programı sayesinde sanayicinin avantajlı bir konuma geldiğini dile getiren Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Karahan “Teşvik programı kapsamında işyerinde ortalama sigortalı sayısına ek olarak alınan ve belli kriterleri taşıyan bir sigortalı için SGK primi işveren payının tamamı devlet tarafından karşılanacak ve böylelikle sanayicinin üzerindeki yük hafifletilerek istihdam arttırılacak” diye konuştu.

Üretim artacak

Teşviklerden yararlanmak için sanayicinin prim borcunun olmaması gerektiğini ifade eden Karahan, “İstihdam seferberliği kapsamının her geçen gün genişlemesi sanayicinin umutlarını arttırıyor. Sanayicinin omuzlarındaki yükün hafifletilmesinin etkisi üretim rakamlarına yansıyacak” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir