Poyraz zeytinyağlarına altın madalya

Ege’nin en kaliteli zeytinyağlarını tüketici ile buluşturan Poyraz Zeytinyağları kalitesini bir kez daha tescillendi. Poyraz, Uluslar arası Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi himayesinde Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi (UZZK) tarafından düzenlenen IOC-UZZK Türkiye Naturel Sızma Zeytinyağı Kalite Yarışması’nda altın madalya ile ödüllendirildi.

Olivtech Fuarı kapsamında gerçekleştirilen ödül töreninde Poyraz Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz ile Poyraz Genel Müdürü Soykan Yanya, Altın Madalya ile plaketini UZZK Yönetim Kurulu Başkanı Ümmühan Tibet’in elinden aldı.

Poyraz Zeytinyağı, IOC-UZZK 2019 Yılı Kalite Yarışması’nda ‘Orta Meyvemsilik’ kategorisinde 1.500 L. naturel sızma zeytinyağı ile birincilik ödülünü almaya hak kazandı.

Poyraz örnek alınmalı

Ödülü takdim eden UZZK Yönetim Kurulu Başkanı Ümmühan Tibet, bu yıl kalite yarışmasının birincisi olan Poyraz Zeytinyağları ekibini kutladığını söyledi. Poyraz’ın piyasada ilk yer aldığı günden beri sektöre yakışır bir performans sergilediğini ifade eden Tibet, Poyraz’ın her zaman örnek alınması gerektiğini söyledi.

“Bizim için büyük bir onur”

Poyraz Zeytinyağları Yönetim Kurulu Başkanı Selami Özpoyraz ise bu onurlu ödülü almanın kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, sorumluluklarının daha da arttığını söyledi. Sektörde yer aldıkları ilk günden beri Ege’nin kaliteli zeytinyağlarını tüketiciye ulaştırmayı ve zeytinyağı tüketimini daha da artırmayı amaçladıklarını dile getiren Özpoyraz, “Uluslararası Zeytinyağı Konseyi ile Ulusal Zeytinyağı Konseyi gibi sektöre yön veren kurumların değerlendirmesi ile ödül almak doğru yolda olduğumuzu gösteriyor. Biz bundan sonra da kalitemizden taviz vermeden Ege Bölgesi’nin zeytinyağlarını Dünyanın her noktasına ulaştırmayı amaçlıyoruz. Bugün 32 ülkeye ihracat yapıyoruz. Önümüzdeki yıllarda ihracat yaptığımız ülke sayısını daha da artıracağız. İç piyasada da sağlıklı ve kaliteli zeytinyağı tüketilmesi için her zaman çalışacağız” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir