Poyraz, Çin’de pazar payını genişletecek

Kurulduğu günden bu yana izlediği kalite politikasıyla tüketicilerin güvenini kazanan ve hızla pazarını büyüterek Çin dahil 16 ülkeye ihracat gerçekleştiren Poyraz Zeytinyağları, tüm Uzak Doğu’da etkinliğini artırmak için harekete geçti. Çin’in en büyük gıda fuarlarından birisi olan FHC (Food&Hotel China) Fuarı’na katılan Poyraz, fuarda yoğun ilgi gördü.

Bu yıl 21.si düzenlenen FHC Gıda Fuarı, 69 ülkeden 2450 şirketi bir araya getirdi. Yalnızca dış ticaret yapan şirketlerin temsilcilerinin katılımcı olarak kabul edildiği fuarı, 72 bin 246 kişi ziyaret etti.

Poyraz Zeytinyağları olarak Uzak Doğu pazarına büyük önem verdiklerini belirten Poyraz Zeytinyağları Dış Ticaret Müdürü Cem Demirci, “İhracat hedeflerimiz doğrultusunda dünyanın en büyük gıda fuarlarından birisi olan FHC’de yerimizi aldık. Burada yaptığımız çalışmalarla yeni iş bağlantıları elde etmeyi de başardık. Çin, halihazırda ihracat gerçekleştirdiğimiz bir ülke fakat biz Çin’i tüm Uzak Doğu’ya açılan bir kapı olarak görüyoruz. Milyarlarca insanın yaşadığı bu coğrafyada yer almak, bizim için önemli bir hedef. FHC’de gördüğümüz yoğun ilgi, bize bu hedefe ulaşmak için çalışma konusunda güç verdi” dedi.

Türk zeytinyağını tanıttı

Fuarlarda yer almanın yalnızca marka bilinirliğine değil, ülke ekonomisine de katkı sağladığına vurgu yapan Demirci, “Fuarlarda gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla, şirket misyonumuz içerisinde yer alan ‘Türk zeytinyağını dünyaya tanıtma’ amacına da hizmet etmiş oluyoruz. Ege Bölgesi’nin en iyi zeytinlerinden ürettiğimiz zeytinyağlarımız, bu çalışmalar kapsamında gittiğimiz her yerde büyük bir beğeni topluyor. Ülkemizin marka ürünleri arasında yer alması gerektiğine inandığımız zeytinyağının, hem iç hem dış pazarda tüketiminin artması için çalışmalarımız sürecek” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir