Pancar OSB’ye elektrikte indirim müjdesi

Pancar Organize Sanayi Bölgesi, sanayiciye yaşanan bu zorlu günlerde destek veriyor. Pancar OSB Yönetimi, önümüzdeki aydan geçerli olmak üzere elektrikte indirime gitme kararı alırken, aidatlara da bu yıl zam yapmayarak bölge sanayicisinin bütçesine katkı sağladı.  

Pancar OSB Yönetimi ile Pancar OSB’de faaliyet gösteren sanayiciler düzenlenen kahvaltıda bir araya geldiler. Torbalı Ticaret Odası Başkanı ve aynı zamanda Pancar OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Abdulvahap Olgun ile birlikte Pancar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ünlüsoy, Pancar OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Gevşek, Pancar OSB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Ünerdem’in de katıldığı toplantıda, bölgedeki gelişmeler hakkında sanayicilere bilgi verilirken, görüş alışverişinde bulunuldu.

Temmuz’da indirim müjdesi

Toplantıda konuşan Pancar OSB Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Ünlüsoy, sanayicilere elektrikte indirim müjdesi verdi. Ünlüsoy, bölgede artan elektrik tüketimi nedeniyle fiyatlarda sağlanan indirimi sanayiciye Temmuz ayı faturasında uygulamaya başlayacaklarını söyledi. Ekonomide yaşanan zorlu süreçte bu indirimin sanayicileri bir nebze olsun rahatlatacağının altını çizen Ünlüsoy, “Bu yıl ayrıca aidatlara da zam yapmadık. Uzun süredir devam eden Otoyol çıkış kavşak projemizde son aşamaya geldik. Kısa süre içinde devlet kurumlarımızın da desteği ile bu proje tamamlanacak. Genişleme alanı ile ilgili olarak son aşamaya geldik. Maliye hazinesine ait arsaların bölgemize dahil edilmesi konusunda kurumlar nezdinde görüşmeler devam ediyor. Onaylanması halinde yaklaşık 27 Hektarlık bir alanın bölgemize dahil olacak.  Sağlık koruma bandı ve atık su arıtma tesis alanından arta kalan alanın da değerlendirilmesi suretiyle yaklaşık 58 bin metrekarelik bir alan bölgeye kazandırılacak” dedi.

Kreş geliyor

Bölgeye kreş kazandırılması konusunda da Borusan – Çalışma Bakanlığının  “annemin işi benim geleceğim” projesi çerçevesinde çalışmaların sürdüğünü ifade eden Ünlüsoy, bölge sanayicilerini olumsuz etkileyen elektrik gerilim dalgalanmaları için uzun süredir TEİAŞ ile devam eden görüşmelerin sonuçlandığını ve trafo değişimi ile birlikte bu sorunun ortadan kalkacağını söyledi.

Firmalar arası ticaret artmalı

Torbalı Ticaret Odası Başkanı ve Pancar OSB Müteşebbis Heyet Başkanı Abdulvahap Olgun ise Pancar OSB içindeki firmaların birbirini tanıyarak ticaret yapmasının bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Pancar OSB’nin bu tür etkinliklerle üyelerini bir araya getirmesinin hem üyelerin hem de yönetim kurulunun daha sağlıklı bir ortamda iş yapmasını sağlayacağını dile getiren Olgun, “Pancar Organize Sanayi bölgesi hem İzmir ekonomisi hem de Torbalı’nın ekonomisi için büyük öneme sahiptir. Sanayi bölgesi içindeki firmaların birbirini tanıması, birbirleriyle olan ticaretlerini de arttıracak. Buradaki firmanın kazanması aynı zamanda Pancar’ın ve Torbalı’nın kazanması demektir, Torbalı’nın kazanması ise İzmir’in kazanması demektir. Bu yüzden firmaların birbirleriyle iş yapması son derece değerlidir. Bölge sorunlarının çözülmesi ve bölgemizin ekonomiye daha fazla katkı sağlaması için de sürekli çalışıyoruz. Bundan sonra da hep beraber ülke kalkınması için birlikte çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir