Minikler, ikinci döneme bilgisayarla merhaba dedi

İzmir Rotaract Kulübü, Bilgisayar Projesi kapsamında İzmir Karabağlar’da ihtiyaç sahibi bir ortaokula bilgisayar sınıfı kurdu.

1983 yılından bu yana sosyal sorumluluk projeleri ile adından sık sık söz ettiren İzmir Rotaract Kulübü Derneği tarafından İzmir Karabağlar’da bir ortaokula bilgisayar sınıfı kuruldu. Okulun ikinci dönemine bilgisayar sınıfı ile başlayan çocukların mutluğunun paha biçilemez olduğunu ifade eden İzmir Rotaract Kulübü Başkanı Melis Uzşen, “Çocuklarımız bilgisayarlarla birlikte teorik olarak gösterilen bilgisayar dersini artık pratik olarak da görebilecekler. Projeye devam etmek isteyen dernek üyelerimiz, öğrencilere, kodlama eğitimi verecek ve bilgisayarla yazılım üzerine de meslek tanıtımı yapacaklar” dedi.

“Çocuklar teknolojiden uzak kalmasın”

Çocuklarımızın geleceği için projeler üretmeye devam edeceklerini ifade eden İzmir Rotaract Kulübü Başkanı Melis Uzşen sözlerini ise şöyle tamamladı: “Teknoloji Çağında çocuklar bilgisayardan uzak kalmasın istedik. Biz de İzmir Karabağlardaki Ortaokulumuza bilgisayar sınıfı oluşturduk. Çocukların gelişimlerine elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir