Milli tenisçi destek bekliyor

Türkiye bedensel engelliler tekerlekli sandalye tenis milli takımı oyuncusu Nurşen Şen, 2020 yılında Tokyo’da yapılacak olan paralimpik oyunlarına katılma hayalini hayata geçirmek için sponsor arıyor.

Kültürpark Tenis Kulübü’nde (KTK) tenise başlayan ve halen Kültürpark Tenis Kulübü’nde çalışmalarını devam ettiren Nurşen Şen, yurt dışı turnuvalara da katılarak tecrübe kazanması gerektiğini, bunun için de sponsor desteğine ihtiyaç duyduğunu vurguladı.

Milli Tenisçi İzmirli Nurşen Şen, 2020 yılında Tokyo’da düzenlenecek olan paralimpik oyunlara katılmak için dünya sıralamasındaki yerini yükseltmesinin şart olduğunu, bu amaçla da özellikle İngiltere ve İtalya’da organize edilen turnuvalara katılmasının kendisine büyük katkı sağlayacağını ifade etti. KTK’da tenise başladığını söyleyen Şen, “5 yıldır KTK bünyesinde tenis oynuyorum, bu anlamda KTK’nin üzerimde emeği çok. Yurt dışı turnuvalara gitmek ve hayalim olan 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda ülkemizi temsil edebilmem için başka desteklere ve özellikle sponsorlara ihtiyacım var” dedi.

İlk destek antrenman arkadaşından

‘Her güne hayatının en güzel günü olması için şans ver’ sloganı ile sponsor arayışını sürdüren, ‘bu yolda benimle yürümek ister misiniz’ diye soran Nurşen Şen’e ilk destek ise KTK’da beraber tenis oynadığı ve antrenmanlarına eşlik eden ressam Belgin Cavlı Güler’den geldi. Amatör ruhla yapmış olduğu 35 adet resmi Nurşen’e amacına ulaşması için bağışlayan Güler, “Bu resimlerimi Nurşen’e verdim. Kendisine destek olmak için bağış yapan KTK üyelerine ve diğer destekçilere resimlerimi hediye ediyoruz. 35 resimden 13 tane kaldı. Yıllardır günün yorgunluğunu atmak için amatörce yaptığım resimlerim çok değerli bir amaç için kullanıldı, kullanılıyor. Bağış yapanların bir kısmının resimlerimi asacak olması benim için de gurur vesilesi. Nurşen mutlu, ben de en az onun kadar mutluyum. Emeği geçen herkese, başta kulübümüz KTK ve şövale temin ettiğimiz Bornova Belediyesi’ne teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İzmirli firmalardan destek bekliyor

Belgin Cavlı Güler’in bu desteğinin çok değerli olduğunu ifade eden Şen, “Belgin Cavlı Güler bu konuda çok güzel bir etkinlik başlattı. Kendisine çok teşekkürlerimi sunarım, minnettarım. Spor kariyerime dokunan en güzel ellerden bir tanesidir kendisi” dedi. Sürekli bir sponsor bulduğu takdirde yurt dışı turnuvalarda deneyim kazanarak dünya sıralamasındaki konumunu yukarıya taşıyabileceğini söyleyen Şen, “Büyük küçük demeden her türlü desteğe ihtiyacım var, umarım bir İzmirli firma sesimi duyar” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir