KOSBİ’den ilk 100’e 12 firma

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından açıklanan “2016 yılında üretimden satışlar kriterine göre 100 büyük sanayi kuruluşu” listesine KOSBİ’li firmalar damga vurdu. İzmir’in üretim üssü KOSBİ, listede 12 firmasıyla yer almayı başardı.

EBSO tarafından her yıl yayımlanan en büyük 100 listesinde bölgeden 12 firmanın yer almasının anlamlı olduğunu belirten Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi (KOSBİ) Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, “500’ün üstünde firmayla üretimin hız kesmeden sürdüğü bölgemizde, ülke ekonomisine bu derece büyük bir katkı sağlamanın gururunu yaşıyoruz. Şu an 25 binin üzerinde insanın istihdam edildiği bölgemizde, parselasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından firma ve istihdam sayısını ikiye katlayacağız. İnanıyorum ki bu çalışmalarımız tamamlandıktan sonra ilk 100 listesinde en az 25 firmamızla yer almanın gururunu yaşayacağız” dedi.

Katma değer üssü KOSBİ

KOSBİ olarak katma değerli üretimin merkezi haline geldiklerini belirten Porsuk, “Bölgemizdeki firmalar her alanda ülke ekonomisine katkılarıyla öne çıkıyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen İzmir Ticaret Odası Vergi Ödülleri töreninde de pek çok firmamız farklı kategorilerde ödüllendirildi. Elde ettiğimiz bu başarılar, KOSBİ’nin ülke ekonomisine katkısını açıkça gözler önüne seriyor” diye konuştu.

Kosbi’nin devleri

EBSO tarafından hazırlanan “2016 yılında üretimden satışlar kriterine göre 100 büyük sanayi kuruluşu” listesinde yer alan KOSBİ üyesi firmalar şu şekilde sıralandı; Pınar Et, Akdeniz Kimya, Kansai Altan Boya, Ege Seramik, VEGE, Alkim Kağıt, Agrobest Tarım, Kaplamin, Viking Temizlik, BTM, McCormick Kütaş, Kutlusan Kafes

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir