KOSBİ, Kemalpaşa kirazını dünyaya tanıtıyor

İzmir’in sanayi ve tarım üssü Kemalpaşa’da yer alan Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nin (KOSBİ) yönetimi, her yıl bölgede üretilen kirazları üreticiden alarak tarıma desteğini sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir törenle, yapım maliyetine ortak olduğu Kemalpaşa Yiğitler Barajı’nın temel atma törenini gerçekleştirerek Kemalpaşalı çiftçilerin yarım asrı aşan su sorununun çözülmesi konusunda büyük bir katkı sağlayan KOSBİ yönetimi, Kemalpaşalı çiftçilere desteğini her alanda sürdürüyor.

Hem maddi destek hem tanıtıma katkı

KOSBİ olarak Kemalpaşa’nın tarım üretimine büyük önem verdiklerini belirten KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, “Biz Kemalpaşa’da tarım ve sanayinin birbirinden ayrılamaz iki unsur olduğunu düşünüyoruz. Bu sebeple Kemalpaşalı çiftçilere elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Bu kapsamda her sene direkt olarak Kemalpaşalı üreticilerimizden toplu kiraz alımı gerçekleştiriyoruz. Satın aldığımız bu kirazları bölgemizi ziyaret eden misafirlerimize ve paydaşlarımıza hediye ediyoruz. Bu sayede hem üreticiye maddi destek sağlıyor hem de Kemalpaşa’nın tanıtımına katkıda bulunuyoruz” dedi.

Kemalpaşa’nın tarım-sanayi işbirliğiyle çok daha hızlı gelişeceğini belirten Porsuk, bu kapsamda projeler üretmeye devam edeceklerini söyledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir