Kemalpaşalı sanayiciler reformları bekliyor

Kemalpaşa Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (KESİAD) her ay geleneksel olarak organize ettiği kahvaltılı toplantı etkinliği,  Birim Makine sponsorluğunda Kemalpaşa Ramada Oteli’nde yapıldı.

KOSBİ Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk ile üyelerin katıldığı toplantıda KESİAD Yönetim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen gündemi değerlendirdi. Birim Makina Yönetim Kurulu Üyesi Aykut Karahan Birim Makine hakkında bilgilendirme yaparken,  Bilge Mesleki Yeterlilik Belgelendirme Yönetim Kurulu Başkanı İkram Taşdemir ise eğitim çalışmaları ile ilgili sunum gerçekleştirdi.

Bölgemiz büyüyor

Toplantının açılışında konuşan ve yeni seçilen belediye başkanlarına başarı dileyen KESİAD Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Meriç, seçim öncesi de bütün başkan adaylarına bölge sorunlarını aktarma imkanı bulduklarını söyledi. Şimdi bu sorunların çözülmesini beklediklerini anımsatan Meriç,  “Kemalpaşa bölgemiz yeni yatırımlarla sürekli büyüyor. Bölgemize raylı sistem getirilmesini istedik. Bu konuda Büyükşehir Belediye Başkanı olan Tunç Soyer, projelerinin hazır olduğunu ve bunu gerçekleştireceklerini söyledi. Ayrıca İtfaiye merkezimizin kurulması için destek olacaklarını belirttiler. 8500 yıllık Ulucak Höyüğü’nün de ön plana çıkartılmasını istedik. O konuyu da gündeme alacaklarını ifade ettiler. Biz önümüzdeki dönemde KESİAD olarak bunların takipçisi olacağız. Ayrıca eğitim çalışmalarına başlıyoruz. Sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda eğitimler vererek sürekli değişen ve gelişen dünyamızda donanımlarımızı daha da artırmak istiyoruz” dedi.

Yapısal reformlar şart

KESİAD Yönetim Kurulu Koordinatörü Prof. Dr. Coşkun Küçüközmen ise yaptığı konuşmada ekonomideki son gelişmeleri değerlendirdi. Türkiye’nin ekonomide bazı sıkıntıları olsa da potansiyelinin çok büyük olduğuna işaret eden Küçüközmen, herkesin el birliği ile Türkiye ekonomisi için çalışması gerektiğini söyledi. Sanayicilere istihdam seferberliğine katılarak insan kaynaklarını güçlendirmelerini tavsiye eden Küçüközmen, “Seçimler bitti. Ülke olarak bütün gücümüzü ekonomiye vermemiz gerekiyor.Yapısal reformların hayata geçirilmesi şart. Yüksek teknolojide uluslararası markalar ortaya çıkarmalıyız. Sanayide tarımda üretimimizi artırmalıyız. Bunun için başta eğitim sistemimiz olmak üzere reformlar yapmalıyız. Biz sıfırdan ülke kurmuş bir ulusuz yeniden ekonomiye ayağı kaldıracak birikim, zeka ve akla sahibiz. Biz çok özel bir coğrafyadayız. Bizi kimse göz ardı edemez. O nedenle geleceğe iyi hazırlanıp birlikte çalışarak ülkemizi çok daha iyi noktalara taşıyabiliriz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir