İzmir İtalyan Ticaret Odası üyeleri Konsolos ile buluştu

İzmir İtalyan Ticaret Odası, düzenlediği bir etkinlikle İtalya’nın İzmir Konsolosu Valerio Giorgio’yu konuk etti. Konak Pier Dante Restoran’da gerçekleşen etkinlikte İzmir İtalyan Ticaret Odası üyeleri ile gecenin konuğu olan İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio, Türkiye ile İtalya arasındaki ticari ilişkilerin geliştirilmesi için fikir alışverişinde bulundu.

25 yıllık çalışma

Gecenin açılış konuşmasını yapan İzmir İtalyan Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı  Pietro Alba, temel amaçlarının Türkiye ve İtalya arasındaki ticari ilişkiyi artırmak olduğunu söyledi.  İtalyan Ticaret Odası’nın kuruluş tarihi olan 1994’ten beri iki ülke arasındaki ticaretin gelişmesi için çalıştıklarını vurgulayan Alba, “Odamız İtalyan ve Türk iş insanlarının çalışmalarını takip etmekte ve her türlü desteği vermektedir. Bu gece konuğumuz olan İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio’yu da üyelerimiz ile buluşturarak iki ülke arasındaki ticari ilişkilerin gelişimine katkı sunmak istedik” dedi.

Ticaretin artması için çalışıyoruz

Daha sonra söz alan İzmir İtalya Konsolosu Valerio Giorgio, kendisine gösterilen bu ilgi ve davetten dolayı İzmir İtalyan Ticaret Odası’na teşekkür etti. Konsolosluğun her iki ülke vatandaşlarına açık olduğunu söyleyen Giorgio, İzmir’de İtalyan varlığını sürdüren kurumlar bulunduğunu, özellikle İtalyan Ticaret Odası’nın ticari ilişkileri güçlendirme açısından çok önemli bir yeri olduğunu belirtti. İki ülkenin ticari faaliyetlerini arttırmanın her iki ülke için iyi olacağını söyleyen Giorgio, “Artan ticari ilişkiler, beraberinde kültürel ilişkileri ve turizmi de canlandırır. Bu anlamda İzmir’de iki ülke ticaretinin gelişmesi için elimizden gelen tüm desteği her iki ülke insanlarına veriyoruz, vermeyi sürdüreceğiz. Bu yolda İzmir İtalyan Ticaret Odası’nın emekleri de yadsınamaz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir