İzmir Fashion Week dopdolu geçti

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD), Ege İhracatçı Birlikleri, İzmir Ticaret Odası, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Moda Tasarımcıları Derneği, Gordion İnşaat, Ametist Clinic, Efes Kuyumculuk, Alessandro Academy, Kariyer Eğitim Kurumları, Hyundai Yükseliş, İnce Fikirler, Wella, Maxfactor, Estrella Estetik’in katkılarıyla Rönesans Ajans tarafından düzenlenen İzmir Fashion Week, İzmir Hilton Oteli’nde gerçekleşti. İzmir Fashion Week’te, 3 gün boyunca birbirinden özel tasarımlar, Türkiye’nin ünlü mankenleri tarafından sergilendi.

Keremcem podyuma çıktı

Ozmoz, Nur Karaata, Mustafa Güngör, FC Plus, So Lady, Yiğit Eryendi, Taner Tabaklı, Quesste, Nazlı Terzioğlu markalarının tasarımlarını birer defile sundu. Ünlü tasarımcıların ve firmaların yeni sezon kreasyonlarını sergilediği İzmir Fashion Week kapsamında Türkiye’nin tanınmış modacıları kreasyonlarını beğeniye sundu. Tamamen yerli mankenlerin kullanıldığı bir organizasyon olarak dikkat çeken İzmir Fashion Week, geçen dönemlerde olduğu gibi yine Ebru Öztürk, Elif Ece Uzun, Ece Begüm Yücetan, Gizem Barlak, Buse İskenderoğlu, Tuğba Melis Türk gibi ünlü mankenleri de podyuma taşırken, ünlü şarkıcı ve oyuncu Kerem Cem de son gün Quesste defilesinde podyuma çıktı.

İzmir’de moda rüzgarı

Bu yıl altıncısı düzenlenen İzmir Fashion Week’e her geçen yıl artan ilgiden son derece memnun olduğunu ifade eden EGSD Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay, moda ve hazır giyim sektörünün nabzının tutulduğu, yeni kreasyonların görücüye çıktığı, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Koruncuk Vakfı’na destek sunulduğu bir organizasyonu geride bıraktıklarını söyledi. Türkiye’nin başarılı modacılarının tasarımlarını İzmirlilerle buluşturmaktan duydukları memnuniyeti dile getiren Abay, “Dernek olarak sektörde markalaşmaya büyük önem verdiğimizi her fırsatta söylüyoruz. Bunun için genç tasarımcıları da İzmir Fashion Week kapsamında da destekliyoruz, desteklemeyi de sürdüreceğiz” diye konuştu.

İzmir Fashion Week büyüyor

İzmir Fashion Week’in koreografı ve Rönesans Ajans sahibi Akif Örük ise İzmir Fashion Week’in İzmir’in önemli bir değeri olmayı başardığını söyledi. Üzerinde özenle çalışılmış özel koreografilerin de sahnelendiği İzmir Fashion Week’in bu anlamda farklı podyum deneyimlerine imza attığını söyleyen Örük, “Tasarımlarıyla, podyum koreograflarıyla, mankenleriyle, organizasyon kalitesiyle İzmir Fashion Week büyümeye devam ediyor” dedi.

 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir