İZİKAD’dan kız öğrencilere tam destek

İzmir İş Kadın Derneği (İZİKAD),”İş Gençlikte” projesi ile kız öğrencileri yeni bir bakış açısıyla iş fikirlerini hayata geçirme yolunda destek oluyor. Proje kapsamında finale kalan 12 gruptan oluşan kız öğrenciler jüri önünde projelerini sundu. Yarışma sonuçları jüri üyelerinin 16 Temmuz’da yapacağı online toplantı ile açıklanacak.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin, Genç İZİKAD’lılar ile daha güçlü olduklarını söyledi. Sekiz yıl önce İZİKAD olarak genç kadınlara destek olmak için yola çıktılarını ifade eden Sezgin, “İlk yıllarda katılımcı bulmak zordu. Son dört senedir yolumuzu daha iyi görüyoruz. İZİKAD son yıllarda geliştirdiği projelerle sadece kadınlar için değil tüm İzmirlileri kapsam alanına alan bir dernek haline geldi. İZİKAD artık kabına sığmıyor ve gerçekten güçlü bir sivil toplum örgütü. Genç İZİKAD’a desteklerinden dolayı Danışman hocalarıma ve jüri üyelerine teşekkür ederim. Bu yarışmada ilklerimiz fazlaydı. İlk defa bireysel değil grup çalışması ile katılımcılarımızı seçtik. ilk defa Medikal ve yazılım alanlarında sunulan projeler oldu ve bu olay bizi çok memnun etti. Bu sene yarışmamızda ilk defa para ödülü vereceğiz. İşbirliği protokolleri yaptık, belediyeler bilim parkları ve üniversitelerle çalışmak bizi çok güçlendiriyor. Bayrağı yukarı çıkarmak için uğraşıyoruz. Genç kadınlara destek olmak demek ülke refahına katkı sunmak demektir” diye konuştu.

Jüri  ise Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi, Halkla İlişkiler Bölümü Başkanı Aylin Göztaş, 9 Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Görevlisi Meltem Kolday, Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve TAİDER Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Şerife İnci Eren, Hırvatistan İzmir Fahri Konsolosu Candan Çorbacıoğlu, TÜGİAD Ege Şube Yönetim Kurulu Başkanı Melih Sebastian Durmuş, TOBB İzmir Kadın Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Aysel Öztezel, Kemalpaşa İş İnsanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Seçil Beydemir Kaynak, İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Huriye Serter, Torbalı Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun, Kişisel Gelişim Uzmanı İkbal Kaya, Ege Üniversitesi EBİLTEM TTO Girişimcilik/İş Geliştirme Uzmanı Aysun Demirdöven ve  İzmir Ekonomi Üniversitesi TTO Girişimcilik/ İş Geliştirme Uzmanı Seda Çakmak’tan oluştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir