İstanbul Otoyolu Kemalpaşa’ya ilgiyi artırdı

İzmir ile İstanbul arası karayolu ulaşımını 9 saatten 3 saate indirecek olan İzmir-İstanbul Otoyolu projesi İzmir ve ilçelerindeki arsa fiyatlarını da artırdı.

Güzergah üzerinde yer alan ve sanayi bölgelerinin yoğunlaştığı Kemalpaşadaki konut projelerinde otoyolun da sona yaklaşmasıyla birlikte artış gözleniyor. Ulaşım olanaklarının getirdiği sanayileşme ve buna paralel olarak artan konut ihtiyacı nedeniyle bölgedeki arsa fiyatları da yükselmeye başladı.

First Class Trust Union Arsa ve Arazi Uzmanı Aydın Özkaya, Kemalpaşa ilçesinin gerek ulaşım olanakları, gerek nüfus yoğunluğu gerekse de doğal yapısıyla birlikte yeni kent merkezlerinden biri olmaya aday olduğunu belirtti.

İzmir merkezindeki nüfusun artmasıyla birlikte artan konut ihtiyaçlarına cevap vermek için Kemalpaşa’nın öne çıktığını dile getiren Aydın Özkaya: “Kemalpaşa İzmir’e yakın olması ve doğal güzellikleriyle tercih edilen bir bölge. Otoyolun tamamlanması ve ulaşım olanaklarının da gelişmesiyle birlikte bu talep daha da artıyor. Otoyolun geçtiği her yer kazanacak” diye konuştu

Kemalpaşa’nın başta İzmir olmak üzere İstanbul’dan da ilgi gördüğünü kaydeden Özkaya şöyle devam etti: “İlçe, kent yaşamından bunalan ve müstakil bir yaşam sürmek isteyenlerin de tercih ettiği bir bölge olma özelliği taşıyor. Bölgede sıradan apartmanlardan çok özellikle nitelikli konutlar ilgi görüyor. İmarlı sanayi arsaları fazla; bu nedenle bölgede bulunan çalışanların da konut ihtiyacı bulunuyor”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir