Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları ödüllerine kavuştu

Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları ödüllendirildi. Ege İhracatçı Birlikleri bünyesinde uzun yıllardır ihracat şampiyonu olan Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği, 2017 yılında, 2 milyon dolar ve üzeri ihracat yapan 78 üyesini ödüllendirdi.

Ege Bölgesi’nin ihracatta lokomotif sektörü Hazırgiyim ve Konfeksiyon Sektörünün ödüllü firmaları, 2017 yılında Türkiye’ye 1 milyar 118 milyon dolar döviz kazandırdı.

Ege İhracatçı Birlikleri’nde düzenlenen “Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları Ödül Töreni”nde, EHKİB üyesi 78 firma; Platin, Altın, Gümüş ve Bronz kategorilerinde ödüllerini aldı.

“Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatının Yıldızları Ödül Töreni”nde konuşan Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Emre Kızılgüneşler, Ege İhracatçı Birlikleri çatısı altında bulunan 12 ihracatçı birliği arasında uzun yıllardır ihracatta lider konumda bulunduklarını, 2017 yılı ihracatlarının 2016 yılına göre yüzde 3’lük artışla 1 milyar 265 milyon dolar olarak gerçekleştiğini, toplam ihracat rakamına bin 90 ihracatçı firmanın katkıda bulduğunu kaydetti.

İspanya ihracatta zirveye çıktı

Ege Bölgesi’nden 2017 yılında yapılan hazırgiyim ve konfeksiyon ihracatında İspanya’nın ilk kez Almanya’yı geçerek en fazla ihracat yaptığımız ülke konumuna yükseldi bilgisini paylaşan Kızılgüneşler, “En büyük ilk 5 ihracat pazarımız ise sırasıyla İspanya, Almanya, İngiltere, Hollanda ve İtalya oldu. 143 ülkeye konfeksiyon ürünleri ihraç ettik” şeklinde konuştu.

Katma değerli ürün ihracatı için 2017 yılında yoğun bir çalışma dönemini geride bıraktıklarını anlatan Kızılgüneşler sözlerini şöyle sürdürdü; “Fuar organizasyonlarımız tüm hızıyla devam etti. 2017 yılında; Londra’da gerçekleşen Fashion SVP fuarına, Paris’teki Premiere Vision Manufacturing fuarına Şubat ve Eylül aylarında, 2017’de ilk defa gerçekleştirilen Munich Apparel Source fuarına milli katılım organizasyonu gerçekleştirdik. 4 adet milli katılım ile toplamda 66 hazır giyim firmamıza fuar desteği hizmeti vermiş olduk. IF Wedding fuarına yönelik olarak bir alım heyeti programı gerçekleştirdik. Türk hazır giyim sektörünün yenilikçi, vizyoner tasarımcı ihtiyacını karşılamak amacıyla kurgulanan EİB Moda Tasarım Yarışması’nı geçtiğimiz yıl 12. kez organize ettik. Yarışmamızı bu yıl NEWSTALGIA! Teması ile Nisan ayında 13. kez düzenlemek için hazırlıklarımıza devam ediyoruz.”

Gelinlik Fuarı Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen fuarlar listesine girdi

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği olarak, Ekonomi Bakanlığı nezdindeki girişimleri sonucunda, IF Wedding-İzmir Gelinlik Damatlık ve Abiye Giyim Fuarı’nın, Yurtiçinde düzenlenen ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen fuarlar listesine girdiğine işaret eden Kızılgüneşler, “Böylelikle fuara katılım firmalarımız açısından çok daha cazip hale geldi. İzmir gelinlik üretimin ve ihracatının başkenti kimliğini pekiştirdi. Bu desteklerinden dolayı Ekonomi Bakanlığı’na teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

2018 yılı faaliyetlerimiz de yoğun olacak

Ege Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin 2018 yılında da yoğun bir tempoda çalışacağının altını çizen Kızılgüneşler 2018 yılı projelerini ise şöyle özetledi; “Firmalarımızın tasarım ve koleksiyon hazırlama yetkinliklerini geliştirebilmek amacıyla Ekonomi Bakanlığımızın desteklediği URGE projemizi başlattık. Bu projemiz ile 3 yıl boyunca hedef pazar olarak belirlediğimiz İngiltere, İskandinav Ülkeleri ve Almanya’ya yönelik olarak eğitim, danışmanlık ve B2B faaliyetleri kurguluyoruz. Ege Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçıları Birliğimiz ve Dokuz Eylül Üniversitesi ortaklığında yürüttüğümüz bir diğer İzmir Kalkınma Ajansı projesi olan TEKSMER ise Mayıs ayı itibariyle sonlandı. Bu proje kapsamında Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü içerisinde teknik tekstiller üzerine test, analiz, ürün geliştirme, Ar-Ge, eğitim ve danışmanlık faaliyetleri yürütecek bir laboratuvar ve merkezin kurulumunu gerçekleştirdik. Merkezimiz 2017 yılı sonu itibariyle bir anonim şirket statüsüne kavuştu. Bundan sonraki süreçte de daha profesyonel bir şekilde sektörümüze hizmet vermeye devam edecek.”

EGE HAZIRGİYİM VE KONFEKSİYON İHRACATÇILARI BİRLİĞİ ÖDÜL LİSTESİ

PLATİN ÖDÜLLER

ÜNİTEKS TEKSTİL GIDAMOTORLU ARAÇLARSANAYİ VE TİCARET A.Ş.

SUN TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

ALTIN ÖDÜLLER

“AKAR TEKSTİL GIDA VE TURİZM SANAYİTİCARET ANONİM ŞİRKETİ, CU TEKSTİL SAN.VE TİC.A.Ş., ERA TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, FARBE TEKSTİL TURİZM İNŞAAT ENERJİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş., FB TEKS.İHR.VE TURZ.SAN.TİC. LTD.ŞTİ., FG TEKSTİL KONFEKSİYON SANAYİ VE TİCARET A.Ş., İŞBİR SENTETİK DOKUMA SAN.A.Ş, MASEKSPORT GIDA VE İHT.MAD.TEKSTİL TARIM İHR İTH.SAN.VE TİC.A.Ş., MENDERES TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş., ROTEKS TEKSTİL İHR.SAN.TİC.A.Ş., SPOT TEKSTİL SAN.VE TİC.A.Ş., TYH ULUSL.TEKS.PAZ.SAN.VE TİC. A.Ş., VF EGE GİYİM SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ”

GÜMÜŞ ÖDÜLLER

“BETA KONF.TEKSTİL İHR.İTH.SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ., CASA TEKSTIL SAN.VE TIC.A.S., ECO TEKSTİL SANAYİ VE TİC. A.Ş, EGEDENİZ TEKSTİL SAN.VE TİC.AŞ, ERİŞ GİYİM SAN.VE DIŞ TİC.LTD. ŞTİ., EROS TEKSTİL KONFEKSİYON SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ, ERTUĞRUL TEKSTİL SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ., FIRATTEKS TEKSTİL SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ., GNT TEKSTİL BİLİŞİM SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, İ.Y.A.TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, J.O.Y.TEKSTİL SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ., LEANA TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş., MD TEKSTİL KONFEKSİYON TUR.SAN VE TİC.A.Ş., MOSİ TEKSTİL SAN.VE TİC.LTD. ŞTİ., NARKONTEKS TEKSTİL İHR.İTH.SAN VE TİC.A.Ş., OM TEKSTİL KONFEKSİYON SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, ORİMPEX TEKSTİL GIDA TURİZM DAN.SAN.TİC.LTD.ŞTİ., SINA TEKSTİL VE KONF.SAN.TİC. LTD.ŞTİ., TULİNE TEKSTİL SANAYİ VETİCARET ANONİM ŞİRKETİ, VERSİON TEKSTİL TURİZM SANAYİ VE DIŞ TİC.A.Ş., YILMAZ KONFEKSİYON TİC. VE SAN A.Ş”

BRONZ ÖDÜLLER

“AĞAOĞLU TEKSTİL SANAYİ VE TİC. A.Ş, AHMET AYDIN AYDIN GİYİM, AKÇAKAYA GROUP TEKSTİL ANONİM ŞİRKETİ, ALNER TEKS.BOYAMA TURİZM VE İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ., ARE TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, ARMEY TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ., AS KONFEKSİYON SAN.VE TİC.LTD. ŞTİ., BAF TEKS.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ., BARSE TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, BATI BASMA SAN.A.Ş., BELGÜ TEKSTİL ÜRETİM TİC.SAN. LTD.ŞTİ., BEOTEKS TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, CPR TEKSTİL KONFEKSİYON TURİZM GIDA İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, DEMİRIŞIK TEKS.KONF.SAN.AŞ., ELİF CEREN DAĞITANÇAKIL TEKSTİL, ENRA TEKSTİL KONFEKSİYON SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ., FORM KORUYUCU AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, GERMATÜRK SPOR GİYİM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ., GMC ULUSLARARASI DERİ KİMYA TEKSTİL İNŞAAT GIDA SANAYİ VE TİCARET LTD.ŞTİ., HF TEKSTİL İNŞ.DEK.SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ., IMT DANIŞMANLIK DIŞ TİCARET VE TEKSTİL ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET LTD.ŞTİ., İDOLTEKS TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, İMEKS TEKSTİL ÜRÜN.SAN.VE TİC., MEBA GİYİM SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ. , MERGÜ TEKSTİL KONF.SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ., METSET SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ., MGM TEKSTİL SANAYİ VE TİC.A.Ş., MOBY MARİNE TUR.TİC.İTH.İHR.LTD.ŞTİ., MODA BRAVO TEKSTİL KONFEKSİYON SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ., NEKİ TEKSTİL İHR.İTH.İNŞ.SAN. TİC.LTD.ŞTİ., ÖZ-SİMGE TEKSTİL SAN.VE TİC. LTD.ŞTİ., PIRIL TEKS.MAK.SAN.VE TİC.LTD., ROKA TEKSTİL SANAYİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ, RUBA FERMUAR VE PRES DÖKÜM SANAYİ A.Ş., S.R.S.TEKSTİL SAN.VE DIŞ TİC. LTD.ŞTİ., SESLİ TEKS.SAN.VE TİC.A.Ş, SEYFELİ TEKSTİL DIŞ TİCARET TURİZM İNŞAAT TAAHHÜT GIDA MADDELERİ SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, TAYRA TEKSTİL SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ., TRENDTEX KONFEKSİYON ÜRÜNLERİ TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, YALAZ TEKSTİL SAN.VE TİC.A.Ş., YOTOTEKS TEKSTİL ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ., YÜKSEL SEVİNÇ TEKS.GİYİM İNŞ. İN.MLZ.TU.NAK.SAN.VE TİC.LTD.ŞTİ.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir