Fehmi Özkaner’den köy öğrencilerine laboratuvar

Dedesinin doğduğu köyün okuluna laboratuvar kurdu

Bilgisayar Mühendisleri Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Genel Başkanlığı görevini sürdüren Bilgisayar Mühendisi Fehmi Özkaner, kısa bir süre önce vefat eden dedesi için dedesinin doğduğu köye bilgisayar laboratuvarı kurdu. Afyon’un Emirdağ İlçesine bağlı Yüreğil İlkokulu ile Cumhuriyet İlkokulu’na kurulan 2 laboratuvar, Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici, İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürkan Emeksiz, Özkaner’in teyzesi Safiye Kucak, dayısı Doğan Aktaş ve köy halkının katıldığı tören ile hizmete açıldı.

Annesini eğitimi için destekleyen dedesine vefasını gösterdi

Dedesi Kemal Aktaş’ın kendi kendine okuma yazmayı öğrendiğini belirten Fehmi Özkaner, kız çocuklarının okutulmadığı dönemde dedesi Kemal Aktaş’ın annesinin okumasını desteklediğini söyledi.  Yarınların eğitimli insanların elinde olduğunu vurgulayan Özkaner, “Annem doğduğu köyden okuyan ilk kız çocuğu olarak Yatılı Savaştepe Öğretmen Lisesi’ni kazanmış. Dedem o dönemki zor ve çevresel koşullara rağmen eğitime inanarak annemin okula kaydını yaptırmış. Dedemin annemin hayatına dokunarak benim hayatımın şekillenmesinde büyük katkıları oldu. Canım Dedem Kemal Aktaş adına, mesleğim olan bilişim alanında gençlerimize katkı sağlaması için bilgisayar ve teknoloji laboratuvarı kurmaktan onur duyuyorum. Bu laboratuvar umarım ileride teknolojik ürünler üreten, ufukları açık gençlerin yetişmesine vesile olur” dedi.

Kaymakam Bilici’den Özkaner’e teşekkür plaketi


Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici ise açılışta yaptığı konuşmada laboratuvarların öğrencilerin yeteneklerinin ve gelişiminin farkına varılmasında büyük bir katkı sağlayacağını söyledi. Geleceği düşünerek yapılan bu yardımlardan dolayı Fehmi Özkaner’e Emirdağ Kaymakamı Osman Bilici teşekkür plaketi takdim etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir