EGİKAD’dan yaşlılara anlamlı ziyaret

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD) üyelerinden oluşan bir heyet, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü Huzurevi’ni ziyaret ederek yaşlılara ağız sağlığı bakım hizmeti verdi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Yaşlı Bakım Bölümü işbirliğiyle gerçekleştirilen ziyarete EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros, Başkan Yardımcıları Emre Pınar Kılıç ve Seray Seyfeli, EGİKAD dernek üyeleri ve İzmir Ekonomi Üniversitesi öğretim görevlileri katıldı.

Avrupa’nın en büyüğü

Ziyaret heyetini karşılayan Huzurevi Başhekimi Dr. Bahadır Selim Akın, İzmir Büyükşehir Belediyesi Sosyal Yaşam Kampüsü Huzurevi’nin fiziki şartlar açısından Avrupa’nın en büyüğü olduğunu belirterek, “Burada yaşlılarımız için her şey en ince detayına kadar düşünüldü. Tüm planlamamız onların rahatı düşünülerek, yaşam kalitelerini artırmak adına yapıldı. Burada yaşlılarımızın sağlığıyla yakından ilgilenen geniş bir ekibimiz var. Sivil toplum kuruluşlarının da böyle organizasyonları bizleri her zaman memnun ediyor” dedi.

“Yaşlılar bizim her şeyimiz”

EGİKAD olarak sosyal projelere her zaman büyük önem gösterdiklerini belirten EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros ise, “Yaşlılar bizim her şeyimiz. Yetiştirdikleri nesillerle toplumların mimarı olan yaşlılarımız, bizlerin baş tacı. Biz de bugün üyemiz olan CTG Dental Diş Hastanesi’nin sahibi Diş Hekimi Gülay Vural’ın kıymetli destekleri ve İzmir Ekonomi Üniversitesi ortaklığıyla yaşlılarımızın ağız sağlığı durumunu tespit ederek onların yaşam kalitesini yükseltmek için bu çalışmayı gerçekleştirdik” diye konuştu.

Ağız ve diş sağlığının önemi vurgulandı

Etkinlik çerçevesinde CTG Dental doktorları ve İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri huzurevindeki yaşlıların ağız ve diş sağlığı kontrollerini gerçekleştirerek ağız bakım setleri dağıtırken, EGİKAD üyeleri de hastalara hediye dağıtımı gerçekleştirdi. Huzurevinde konaklayan yaşlılar, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek kendilerine gösterdikleri ilgi için EGİKAD üyelerine teşekkür ettiler.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir