EGİKAD’dan sanata tam destek

Ege İş Kadınları Derneği (EGİKAD), İzmirli duayen seramik sanatçısı Bingül Başarır’ın son sergisini ziyaret ederek destek verdi. EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros, “EGİKAD olarak sanatı desteklemeyi sürdüreceğiz” dedi.

İzmirli duayen seramik sanatçısı Bingül Başarır, son sergisini Mithatpaşa Caddesi’nde yer alan atölyesinde görücüye çıkardı. 1970 yılından bu yana ortaya koyduğu eserlerden oluşan sergisiyle İzmirli sanat severlerle buluşan Başarır’a, EGİKAD’dan da destek geldi. EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros beraberinde sergiyi ziyaret eden dernek üyeleri, duayen sanatçıyla geleceğe yönelik projeler konusunda da değerlendirmelerde bulundu.

Sanata tam destek

Başarır’ın İzmir için çok büyük bir değer olduğunu belirten EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros, “Bingül Başarır tüm dünyada eserleri sergilenen, Türkiye’nin en başarılı kadın sanatçılarından birisi. İlimiz ve ülkemiz için çok büyük bir değer olan Başarır, genç kadınların sanata yönelmesi adına örnek bir kişilik. Biz de son sergisini ziyaret ederek kendisine hem desteğimizi gösterdik hem de sanata katkı koyabilmek adına hayata geçirebileceğimiz projeleri tartıştık. Bu kapsamda gelenekselleşen ‘Biz Bize’ sohbetlerimizin Kasım ayı toplantısında hocamızı ağırlayarak deneyimlerini paylaşacağız. Kendisiyle geçmişte de bu toplantılar kapsamında buluşmuştuk. Sanatı desteklemek için çalışmalarımız sürecek” dedi.

Bingül Başarır hakkında

Seramik çalışmalarına İstanbul’da Füreya Koral ile başlayan sanatçı, 1962 yılından bu yana çok sayıda ulusal ve uluslararası sergilere katılmıştır. Çeşitli ülkelerden kongre, sempozyum ve konferanslara davet edilen Bingül Başarır’ın eserleri, birçok yabancı yayınlarda yayımlanmış olup, ayrıca çok sayıda müzede de bulunmaktadır. Başta Cumhurbaşkanlığı Yönetim Binası olmak üzere birçok resmi ve özel binada panoları yer almaktadır. 1982 yılından beri merkezi İsviçre’de bulunan Uluslararası Seramik Akademisi üyesidir. Son sergisinde 1970 yılından bu yana yarattığı eserlerden bir seçkiyi görücüye çıkartan sanatçının sergisi, 13.00-17.00 saatleri arasında randevu alınarak görülebilecek. Ayrıntılı bilgi ve randevu için 0542 321 82 30 numaralı telefondan bilgi alınabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir