DTO ve EGİKAD ortak proje üretecek

Ege İş Kadınları Derneği’nin “Biz Bize” toplantılarına katılan İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, denizin daha çok yaşantımızda yer alması gerektiğini söyledi.

Öztürk, Swissotel Büyük Efes Oteli’nde organize edilen “Biz Bize” toplantısında denizcilik sektörünün ve deniz kültürünün inceliklerini Egeli iş kadınları ile paylaşarak “İzmir olarak yüzümüzü daha çok denize dönmeliyiz” dedi.

 

EGİKAD’dan “Biz Bize” toplantısı

 

Toplantı öncesinde konuşan EGİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Nilhan Antitoros, “Biz Bize” toplantılarının yeni dönemini başlattıklarını belirterek, her toplantıda davet edecekleri konuşmacıları ile bir konuyu gündeme getireceklerini söyledi. Bu toplantıda DTO İzmir Şubesi’nin başarılı başkanı Yusuf Öztürk’ü konuk ettiklerini belirten Antitoros, “Kendisi bize Denizcilik sektörünü ve deniz kültürünü anlattı. Keyifle dinledik. Daha önce ortak projeler yapmıştık. Bundan sonra da denizciliğin sevdirilmesi ve denizcilik kültürünün geliştirilmesi için ortak projelere hazırız. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde ne yazık deniz ile aramız çok iyi değil. Deniz ürünleri tüketimimiz bile birçok ülkenin gerisinde. Bütün bunların daha iyi noktalara getirilmesi için birlikte çalışabiliriz” dedi.

 

“Denizlere hakim olunmalı”

 

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk de Egeli iş kadınlarına denizcilik sektörünü ve denizi anlatmaktan büyük keyif aldığını söyledi. Denizcilik sektörünün uluslararası ürün taşımacılığında yüzde 88 paya sahip olduğunu, denizlere hakim olan ulusların dünyada, özellikle ticarette, ön plana çıktığını vurgulayan Öztürk, “Denizcilik sektörü 2008 global krizinde büyük yara aldı. Yeni yeni toparlanmaya çalışıyor. Biz de Deniz Ticaret Odası olarak sektörün daha iyi noktalara gelmesi için çaba harcıyoruz. Deniz kültürünün toplumumuzda daha da yaygınlaşması için projeler üretiyoruz. Daha önce EGİKAD ile güzel bir projeye imza attık. Bundan sonda özellikle denizcilik kültürünün gelişmesi için birlikte çalışabiliriz” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir