Daniel Tours’dan Yurtdışı Eğitim toplantısı

Ricketts: “Yurtdışı eğitimleri gençleri özgüvenli, dünya yurttaşı yapıyor”

Yurtdışı dil okulları ve yaz kamplarının tanıtımı İzmir Key Oteli’nde yapıldı. Daniel Tours tarafından organize edilen ve 100’ü üzerinde veli ve öğrencinin katıldığı toplantıda yurtdışı dil okulları ve yaz kampları ile ilgili bilgilendirme gerçekleştirildi. Yurtdışı eğitimlerinin gençlerin özgüvenini artırarak dünya yurttaşı olmaları yönünde çok büyük katkı sağladığına işaret eden Daniel Tours Ortağı ve Acente Müdürü Nesrin Ricketts, gençlerin evrensel rekabet gücünü elde etmeleri ve dünya üzerinde daha güçlü olmalarına destek verdiğini söyledi.

“Dünyada kabul gören saygın insan”

Yurtdışı dil okullarının kapsamı, kayıt aşamaları, vize ve konaklama süreçleri ve yaz kamplarının içeriğini toplantıda ayrıntıları ile paylaştıklarını belirten Ricketts, şöyle konuştu: “ 10-15 yıl gibi, kısa bir zaman içerisinde, artık sadece Amerikalı, Avrupalı gençler değil, iyi eğitim almış, ortaokul, lise yaşlardan itibaren daha geniş kapsamlı bilgi birikimi ve rekabet kabiliyeti kazanmış her ülkeden genç nesiller, birbirleriyle yarışır ve fark yaratır olacaklardır. 21.yüzyılın üçüncü, dördüncü on yılları yaklaşırken, ülkemiz genç nesillerine de evrensel rekabet gücünü sahiplendirebilmeyi önemsiyoruz. Ülkemiz ve insanlarımıza güç ve söz yeteneği kazandırabilmenin, bugünkü gençlerimize iyi bir eğitim vermekle gerçekleşeceğini, hangi mesleki tercihi yaparsa yapsınlar, yarınki tüm iş insanlarımızın, sadece ülkemiz sınırları içinde değil, tüm dünyada kabul görebilme ve saygın birer insan olabilmelerinin, şu an ki eğitimlerine bağlı olacağını unutmamalıyız. Ülkemiz genç insanları da, dünya gençliğinden geri kalmaması için dil okullarını, değişimli eğitim olanaklarını değerlendirmeliler. Başkaca ülke kültürlerini de tanıyabilmeleri ve tüm dünyada kabul görebilir gençlerin yetişebilmesi için, yurtdışı dil okulları ve yaz kampları çok önemli bir işlev görüyor.”

Gençleri seçkin okullara yönlendiriyorlar

Daniel Tours’un A grubu bir seyahat acentesi olduğunu, uçak ve otel rezervasyonları, kişisel yada grup tur programları, vize hizmetleri sunma noktasında güçlü deneyimlerini Yurt Dışı Dil Okulları ve Yaz Kampları bölümleri için de kullandıklarını beliren Ricketts, “10 yıllık bir firma olarak yurtdışı dil okulları ve yaz kampları bölümünü 8 sene önce ortağım Mal Ricketts ile 2 yıllık bir planlama sürecinden sonra oluşturduk. 2017 yılında sevgili Ayşen Carfi’nin Eğitim Danışmanı olarak Daniel Tours ailesine katılması ile çalışmalarımıza başladık. Yurtdışı anlaşmalı okullarımızı gerek Daniel Tours olarak ziyaret ederek, gerekse okullarla ilgili detaylı bilgileri alarak bu tarz sunum, seminer ve etkinlikler ile veli ve öğrencilere ayrıntılı olarak aktarmaya özen gösteriyoruz” dedi.

2017 yılından bugüne kadar birçok ülkeye dil okulları ve yaz kampları için öğrenci gönderdiklerini ifade eden Ricketts, “Amacımız gençlerimizin yada bireyin sosyal ve dil ihtiyaçlarını belirledikten sonra kendilerine en uygun programları seçerek doğru okullara yönlendirmektir. Okullara karar verdikten ve gerekli kayıtları tamamladıktan sonra, velilerin yada öğrencilerin taleplerine göre vize ve seyahatleri ile ilgili tüm hizmetleri vermekteyiz” dedi.

Yurtdışından okul temsilcileri de katıldı    

  Sunumda Fransa, Belçika, İsviçre, İngiltere, Amerika, Almanya, İtalya ve İspanya yaz kampları ve dil okulları tüm detayları ile anlatıldı. Ayrıca NordAngliaGrup Okulları Türkiye ve Avrupa Müdürü Bahar Göçmen ve Fransa’nın lider okullarından Ecole De Roche Okulu Genel Sekreteri Stephane Royo, Ecole De Roche Okulu Satış Müdürü ve Yaz Kampları Direktörü Maxime Bougetde veli ve öğrencilere birer sunum gerçekleştirdiler.

Yurtdışı dil okulları ve yaz kampları gençlere neler kazandırıyor ?

Yabancı dilini geliştirirken, dili sosyal ortam içinde kullanabilmeyi öğreniyorlar

Farklı ülke ve kültürleri tanıma şansı yakalıyorlar

Gençlerin kontrollü ortamda kendine güvenleri gelişiyor

Kendi ayakları üzerinde durmayı öğreniyorlar

Doğa ile iç içe, teknolojiden uzak, verimli zamanlar yaratıyorlar

Sosyal olmaları sağlanırken, seçkin arkadaşlıklar kuruyorlar

Güzel anılar biriktiriyorlar

İlgi alanını keşfederek, yenilikleri açık hale geliyorlar

Emek harcayarak başarı elde etme duygusunu yaşıyorlar

Rol modeller ile tanışma şansı sağlıyorlar

Sorunları tek başına çözme becerisine sahip oluyorlar

Hayatın ve zamanlarının kontrolünü elinde tutmayı öğreniyorlar

Takım çalışması içinde saygılı olma, yardımlaşmayı öğreniyorlar

Başkasının kişisel alanına müdahale etmemeyi öğreniyorlarKendisiyle barışık, mutlu, enerji dolu, unutulmaz bir deneyim kazanıyorlar

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir