Borusan Quartet, “Barış Çocuk” için çaldı

İzmir’de imkanları kısıtlı çocukları müzikle buluşturmak adına yola çıkan ve kısa sürede büyüyen Barış Çocuk Senfoni Orkestrası oluşumu, 2017’nin son konserini Borusan Quartet ile gerçekleştirdi.

Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği, İzmir Büyükşehir Belediyesi, Atlas Vakfı ve Oğuzhan Özkaya Eğitim Kurumları işbirliğinde gerçekleştiren konserde, Amerika’da gerçekleştirilen oda müziği yarışmasında dünya birinciliği unvanını elde eden Borusan Quartet de Barış Çocuk Senfoni Orkestrası yararına sahne aldı.

Desteklerle büyüyor

Barış Çocuk Orkestrası’nın ilk günden itibaren desteklerle büyüdüğünü belirten Barış Çocuk Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selmin Günöz, “Barış Çocuk Orkestrası, herkesin ‘bir enstrüman da benden olsun’ motivasyonuyla yaptığı yardımlarla, imkanları kısıtlı çocuklarımızın hayatlarına dokunmak için kuruldu. Kısa sürede büyük ilgi gören oluşumumuz, yine desteklerle büyümesini sürdürdü. Bugün kemandan çelloya, kontrbastan nefesli çalgılara kadar pek çok enstrümana sahip, 60’ın üzerinde çocuğu bünyesinde barındıran bir senfoni orkestrasına dönüştük. Bugüne kadar bizlere destek olan herkese teşekkür ederiz. İnanıyoruz ki gördüğümüz desteklerle orkestramızı büyütmeye, daha fazla çocuğumuzu sanatla tanıştırmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmaların ardından sahneye çıkan Barış Çocuk Senfoni Orkestrası, sergiledikleri kusursuz performansla dinleyicilerden tam not alırken uzun süre ayakta alkışlandı. Ödüllü grup Borusan Quartet üyeleri ise, her zaman Barış Çocuk Orkestrası’nın yanında olacaklarını ve ortak projeleri sürdüreceklerini dile getirdiler.​

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir