BAYOSB’den yatırım çağrısı: “Tam zamanı”

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi’nden (BAYOSB) yükselen döviz kurlarına rağmen sanayiciye yatırım çağrısı geldi. BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, sanayicilere döviz kurlarının yükselişi ve kriz ortamı sebebiyle yatırımlara ara verilmemelerini, böylesi zamanların yatırım için birçok fırsat yarattığına dikkat çekti.

BAYOSB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Telseren, yükselen döviz kurları ve ABD ile yaşanan kriz sebebiyle zaten kırılgan olan ekonomik yapımızın daha da zor duruma düştüğünü belirterek “Ancak böylesi zamanlar durma zamanı değil atılım yapma zamanı” dedi.

 

Korumak yerine yatırım yapmalı

Zor zamanlarda özellikle yatırımcıların refleks olarak risk almamaya ve eldekini korumaya yönelik bir tutum takındığını ancak bu tutumun var olan krizi daha da derinleştirdiğini ifade eden Telseren, “Bu tarz kriz dönemleri gelip geçicidir. Yatırım için en doğru zaman aslında bu kriz zamanlarıdır. Her yokuşun bir de inişi olduğunu düşünerek yokuşta hazırlığınızı yapmazsanız, inişte tam hızlanmanız gereken yerde ayakkabınızın yetersiz olduğu ortaya çıkarsa herkes yanınızdan geçer gider, siz kalırsınız. O yüzden yokuşta tüm hazırlıklarınızı yapacaksınız, inişte koşacaksınız. Şimdi yokuş zamanları ve yatırımın tam mevsimi” dedi.

Doğru zaman

Bu dönemde elde edilen kazancın mutlaka ama mutlaka yatırıma ve üretime döndürülmesi gerektiğini söyleyen Telseren, “Şirketlerin öz sermayesi güçlü olacak ki zor zamanlarda rakipleriniz küçülmeye giderken sizin büyüme gibi bir şansınız olsun. Bu dönemde yeni tesisler fabrikalar kurmak için gayrimenkuller, yeni parseller alınmalı ve yatırıma başlanmalı, ülkemiz için de en doğrusu bu, firmalarımız için de” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir