BAYOSB, alt yapı yatırımlarında hız kesmiyor  

 

Karahan: “En karlı yatırım zor dönemlerde yapılır” 

Bağyurdu Organize Sanayi Bölgesi, (BAYOSB) sürekli yükselen döviz kurları ve yatırım ortamındaki sıkıntılara rağmen, alt yapı yatırımlarından vazgeçmiyor. Zor dönemlerin geçeceğine inanan BAYOSB yönetimi, bölgeyi fabrikaların kurulması için hazırlarken, altyapı yatırımları için 4 milyon TL’lik yatırım gerçekleştiriyor.

Yatırımcının üretim aşamasında en temel ihtiyaçları olan enerji, su, kanalizasyon ve yol gibi alt yapı hizmetlerini kusursuz hale getiren BAYOSB, zor dönemlerin ardından hareketlenecek olan yatırımlar için hazırlıklarını sürdürüyor.

Özellikle döviz kurunun yukarı yönlü seyri ve seçim atmosferinin yatırımcıları beklemeye aldığı bir dönemde geri çekilmediklerini ve alt yapı yatırımlarını sürdürdüklerini dile getiren  BAYOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Karahan, BAYOSB’ ye yatırımcıların ilgisinin sürdüğünü bu nedenle yatırımdan vazgeçmediklerini söyledi.

Bu yılın başında 30 milyon liralık bir alt yapı yatırımı hedeflediklerini ve bunu da etap etap hayata geçirdiklerini açıklayan Karahan, “4 milyon liralık elektrik, su, kanalizasyon ve yol yatırımının ihalesini geçtiğimiz günlerde yaptık. Hemen ardından yatırım başladı. Yaz sonunda bu 4 milyon liralık dilimi de bitirmiş olacağız. Alt yapısını hazır hale getireceğimiz bu bölgede firmalar tesis inşaatlarına başlayacak. Dövizin yükselmesine ve ekonomide bazı risklerin artmasına rağmen zor dönemlerde yapılan yatırımlar her zaman karlıdır” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir